خانه / دسته‌بندی نشده / شهید آرامش، رهبری امام خمینی(ره) را موجب گسترس اسلام در ایران می دانست

شهید آرامش، رهبری امام خمینی(ره) را موجب گسترس اسلام در ایران می دانستبه گزارش ایرنا، شهید یعقوب آرامش فرزند محمد آرامش در نهم خرداد سال 1331 در روستای آغاسین (روستایی در 80 کیلومتری شمال شرق بندرعباس) از توابع دهستان سیاهو بندرعباس به دنیا آمد.
وی که سختی های دنیای دوران کودکی را با از دست دادن پدر آزمود و هنوز 5 ساله نشده بود که مادرش نیز از دنیا رفت، در خانواده عمویش بزرگ شد و وقتی 12 ساله بود برای امرار معاش به بندرعباس آمد و مدتی بعد در شرکت فرآورده های نفتی استخدام شد.
شهید آرامش در فعالیت های انقلابی مشارکت داشته و از همان ابتدا عهد و میثاق خود را با انقلاب و شهیدان انقلاب محکم کرد.
وی در سال 1354 ازدواج کرد و ثمره این ازدواج نیز تولد 2 فرزند پسر و 2 فرزند دختر بود.
شهید آرامش وقتی با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، زمینه را برای اثبات وفاداری به انقلاب فراهم دید و با تحمل مشکلات بسیار با وجود اینکه متاهل بود و چهار فرزند داشت، راهی جبهه های نبرد حق علیه باطل شد.
او که به عنوان امدادگر در جبهه ها حضور داشت، در عملیات های «بیت المقدس»، «فتح المبین» و عملیات «والفجر4» در منطقه مریوان شرکت کرد و سرانجام 13 آبان 1362 پس از مرحله اول عملیات در پنجوین عراق بر اثر اصابت ترکش به شهادت رسید و پیکرپاکش در گلزار شهیدان آغاسین به خاک سپرده شد.
شهید آرامش در ابتدای وصیت نامه طولانی خود به امام خمینی(ره) بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران درود می فرستد و ادامه می دهد: با درود و سلام به رهروان صدیق حسین بن علی که درس شجاعت، شهامت و شهادت را به جهانیان آموختند، شعار «خون بر شمشیر پیروز است» را عملی ساختند و ثابت کردند که اسلام با خونی که در رگ های پیروان آن جاری است، به پیش می رود و همان طور که درخت برای به ثمر رسیدن و رشد کردن به آب احتیاج دارد، اسلام هم به خون احتیاج دارد تا پیروز شود.

**دنباله رو شعار« تا خون در رگ ماست خمینی رهبر ماست» باشید
وی در ادامه وصیت اش عنوان می کند: رهبری امام باعث شد قوانین آزادی بخش اسلام در جامعه ما پیاده و گسترش یابد و به همین دلیل هر زمانی مستکبران و جنایت کاران که منافع خود را در خطر می بینند، در برابر اسلام ایستاده و مقاومت می کنند.
شهید آرامش در ادامه این مطلب در وصیت نامه اش تنها عامل از بین رفتن این مقاومت را خون می داند و بیان می کند: در صدر اسلام خون عزیزانی چون حمزه(عموی پیامبر) و کمی بعد شهیدان کربلا و در این زمان افرادی چون بهشتی، رجایی و… تا نوبت به ما رسید.
این شهید دفاع مقدس در بخش دیگری از وصیت نامه اش اظهار می کند: برادران و خواهران! شما می دانید عامل هایی که ما را پیروز کرد این سه عامل وحدت، رهبری و ایمان بود…امام امت را یاری کنید و قدر او را بدانید که چنین رهبر دلسوز، آگاه، مدیر و مدبری هنوز تاریخ بعد ازصدر اسلام به خود ندیده است، تا آخرین قطره خون خود دست از یاری او نکشید و دنباله رو شعار شهیدان باشید که فریاد می زدند« تا خون در رگ ماست خمینی رهبر ماست».
وی در ادامه تاکید می کند: از روحانیت، خط امام و ارگان های انقلابی حمایت و پشتیبانی کنید، جبهه ها را فراموش نکنید و به کمک بی دریغ خود ادامه دهید که پیروزی از آن شماست.
شهید آرامش در بخش پایانی وصیت نامه اش خطاب به همسرش آورده است: همسر عزیزم! شما زحمت زیادی کشیده اید و من از جبران آن ها عاجز بوده ام، امید است خداوند به شما اجر و پاداش بدهد، من را حلال کنید و از شهادت من ناراحت نشوید، زیرا من راهی را انتخاب کرده ام که امام حسین(ع) انتخاب کرد… در ضمن سرپرستی خانواده ام با برادرم «شعبان رستم» می باشد و امید است کوتاهی نکند و کسی دیگر این وظیفه را ندارد، ملک و اموال من را طبق قوانین اسلام تقسیم کنید، همسر عزیزم مبلغی که طلب داری از حقوقی که می گیرم کسر کن. اگر شهادت نصیبم شد در زادگاه ابدی، کنار شهید دهقانی و شهید دادشاه احمدی به خاک بسیارید.
9887 /6048

* آگاهی از آخرین اخبار استان در کانال تلگرام ایرنا هرمزگان
* لینک جستجو کانال: irnabandarabas@
*ایمیل: irna.hormozgan@yahooانتهای پیام /*


درباره gohari