خانه / دسته‌بندی نشده / شهرداری مکانهای تحویل سبزه در کرمانشاه را تعیین کرد

شهرداری مکانهای تحویل سبزه در کرمانشاه را تعیین کردبه گزارش ایرنا؛ امیر رحیمی روز جمعه در جمع خبرنگاران افزود: در راستای حفظ محیط زیست و جلوگیری از تخلیه و رهاسازی سبزه های عید در محیط اطراف شهر و حاشیه رودخانه ها از طریق پنج دستگاه وانت سبزه های عید در روز طبیعت در پنج منطقه جمع آوری می شود.
او گفت: این اقدام شهرداری با مشارکت شرکت بازیافت مواد و تولید کود آلی کرمانشاه انجام می شود.
وی از شهروندان خواست به لحاظ حفاظت از محیط زیست شهر سبزه های خود را فقط در محل های مشخص شده تحویل دهند.
معاون خدمات شهری شهرداری کرمانشاه محل های جمع آوری سبزه های عید را خروجی های شهر اعلام کرد و گفت: در سطح منطقه 2 خروجی سراب نیلوفر دور میدان دره دراز، منطقه چهار میدان فردوسی خروجی سراب قنبر، منطقه پنج میدان امام خمینی، منطقه هفت میدان امام حسین و منطقه هشت میدان آزادگان از ساعت 7 صبح تا 12 شب توسط اکیپ های شهرداری سبزه ها جمع آوری می شود.
همچنین مسئول بهداشت شهرداری کرمانشاه با تاکید بر خطرناک بودن ماهی قرمز از نظر بهداشتی و محیط زیستی گفت: از شهروندان درخواست می کنیم ماهی های قرمز خود را به مراکز تعیین شده توسط شهرداری تحویل دهند.
محسن عبدی با اشاره به مکان های مشخص شده برای تحویل ماهی های قرمز افزود: در شهرداری منطقه یک بوستان شاهد، محدوده شهرداری منطقه 2 بوستان معلم، شهرداری منطقه سه برکه بزرگراه امام خمینی ره میدان شهدا، منطقه چهار میدان فردوسی، منطقه پنج بلوار طاقبستان تقاطع مرادحاصل، منطقه 6 بوستان شبدیز واقع در کمربندی، منطقه هفت میدان حافظ شهرک معلم و منطقه هشت میدان آزادگان برای تحویل ماهی قرمز در نظر گرفته شده است.
وی افزود: ماهیان قرمز نباید در رودخانه ها رها شوند، این نوع ماهی برای محیط زیست و گونه های بومی بسیار خطرناک می باشد و تنها در مکان های بسته امکان رهاسازی این گونه ماهیها وجود دارد.
عبدی تاکید کرد: با این برنامه می توانیم خطرات احتمالی ناشی از ماهی قرمز را برای محیط زیست و انسان ها کاهش دهیم و در این راستا رایرنی ها را با شهرداری های مناطق در این مورد آغاز کرده ایم تا بتوانیم تا پایان تعطیلات نوروز و روز طبیعت که اکثر همشهریان نسبت به رهاسازی ماهی قرمز اقدام می کنند، آمادگی جمع آوری این ماهی ها را داشته باشیم.
مسئول بهداشت شهرداری کرمانشاه ادامه داد: ماهی قرمز علاوه بر مشکلات محیط زیستی، مسائل بهداشتی نیز دارد و برای سلامتی انسان ها به ویژه کودکان بسیار خطرناک است و تماس با ماهی قرمز یا آبی که ماهی قرمز در آن نگهداری شده امکان ابتلا به بیماری های قارچی را ایجاد می کند.
وی یادآوری کرد اگر مردم بخواهند ماهی قرمز را وارد تالاب ها و دریاچه ها کنند در حقیقت یک گونه غیر بومی را به زیستگاه معرفی کرده اند که خطرات و آسیب های آن گونه های بومی را تهدید می کند.
ماهی های قرمز گستره غذایی و زیستگاهی وسیعی دارند، بنابراین قدرت تحمل پذیری آنها نسبت به شرایط نامساعد زیستگاه، خوب است و در نتیجه این گونه می تواند به سرعت با محیط سازگار شده و رشد کند و رقیب گونه بومی شوند.
شهر کرمانشاه یک میلیون نفر جمعیت دارد و شهرداری در قالب هشت منطقه به مردم این شهر خدمات شهری ارائه می کند.
3033/8066انتهای پیام /*


درباره gohari