خانه / دسته‌بندی نشده / شاخص های توسعه گلستان در دولت یازدهم از زبان استاندار

شاخص های توسعه گلستان در دولت یازدهم از زبان استانداربه گزارش ایرنا حسن صادقلو روز پنجشنبه در نشست شورای اداری گلستان با حضور معاون امور مجلس رییس جمهور اظهار داشت: طی چهار سال گذشته رتبه استان در 30 عنوان و شاخص توسعه ای بین 6 تا 18 پله صعود کرد.
وی با بیان اینکه طی همین مدت مشارکت اجتماعی در گلستان با حدود 4 درصد رشد به 39 درصد رسید، افزود: 9600 پروژه در این استان کلنگ زنی یا افتتاح شد و با ایجاد 56 هزار شغل نرخ بیکاری از 13.7 به 11.8 درصد کاهش یافت هرچند هنوز فاصله زیادی تا چشم انداز ترسیم شده داریم.
استاندار اضافه کرد: گلستان در بحث اقتصاد مقاومتی رتبه ششم و در پرداخت تسهیلات بانکی به بنگاههای اقتصادی به منظور خروج از رکود رتبه پنجم استانهای کشور را کسب کرد.
وی بیان داشت: گلستان طی چهار سال اخیر افزون بر یک میلیارد و 200 میلیون دلار صادرات داشت در حالی که در دوره مشابه قبل از آن 800 میلیون دلار بود.
صادقلو همچنین همگرایی در گلستان را مورد اشاره قرار داد و با قوی ارزیابی کردن آن ابراز داشت: در کنار تلاش این مسوولان بخش زیادی از وحدت و همگرایی ایجاد شده در استان ناشی از نگاه توسعه ای و تقریبی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان است.
استاندار با بیان اینکه سالانه 18 میلیون گردشگر از گلستان عبور می کنند خطاب به معاون رییس جمهور گفت: حمایت دولت برای تبدیل استان گلستان از معبر به مقصد را خواستاریم.
صادقلو افزود: شتاب بخشی به طرح گردشگری جزیره آشوراده، منطقه آزاد اینچه برون و راه آهن گرگان – مشهد خواسته اصلی ما از دولت است.
وی اظهار داشت: در سه دهه اخیر 110 سیل بزرگ و کوچک در استان گلستان به وقوع پیوست و در سیل اخیر نیز 144 میلیارد تومان خسارت به بخش های مختلف منطقه وارد شد.
وی گفت: برای پیشگیری از بروز سیلاب در گلستان طرح جامع مدیریت سیل تدوین شده ولی نیازمند تامین اعتبار و حمایت ویژه است.
6204/2729
*خبرنگار: علی اصغر تیموریانانتهای پیام /*


درباره gohari