خانه / دسته‌بندی نشده / سه پایگاه اورژانس اجتماعی بهزیستی قم در ایام نوروز فعال است

سه پایگاه اورژانس اجتماعی بهزیستی قم در ایام نوروز فعال استرضا سلیقه روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: پایگاه های سیار درجهت جلوگیری و رفع مشکلات و آسیب های اجتماعی در میدان 72 تن مبادی ورودی شهر قم و اطراف مسجد مقدس جمکران و پایگاه ثابت واقع در خیابان شهید محلاتی آماده خدمات رسانی است ضمن این که پایگاه ثابت در طول ایام سال فعال است.
وی افزود: در هر پایگاه سیار حدود چهار تن کارشناس حضور فعال دارند تا به صورت تخصصی، افراد در معرض آسیب و آسیب دیده اجتماعی را به موقع شناسایی و مداخله های لازم را در محل دسترس آنان ارائه کنند ضمن این که از این طریق با خدمات مشاوره ای به توانمند سازی و بازپروری افراد کمک نمایند.
مدیرکل بهزیستی قم گفت: این سازمان درصدد است تا با در دسترس قرار دادن امکانات و خدمات به گروه های هدف در کوتاه ترین زمان و به بهترین شکل موانع را مورد رسیدگی قرار دهد.
وی ادامه داد: خط تلفن اورژانس اجتماعی با شماره 123 برای رسیدگی به موضوع های مختلف از جمله کودک آزاری، همسر آزاری، مشاجره های خانوادگی، زنان خیابانی، دختران فراری، کودکان کار، خانواده های در معرض طلاق، خودکشی، متکدی های سطح شهر و سایر موارد اورژانسی آماده پاسخگویی و خدمات رسانی است.
سلیقه با بیان این که خدمات به راه ماندگان نیز ارائه می شود گفت: در صورتی که برای مسافری مشکلی پیش بیاید و هزینه بازگشت به محل زندگی خویش را نداشته باشد از طریق تماس با 123 زمینه بازگشت آنها با تهیه بلیط به شهر مورد نظر فراهم می شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در صورت نیاز به تعداد بیشتر پایگاه های اورژانس، بهزیستی قم آمادگی دارد تا پایگاه های سیار را در سطح شهر افزایش دهد.
وی از راه اندازی پایگاه های ثابت اورژانس اجتماعی بهزیستی در توابع استان خبر داد و گفت: زمینه ایجاد پایگاه در شهر دستجرد از بخش خلجستان فراهم شده است و زمین آن خریداری و اعتبار تامین شده است که درسالجاری فعال می شود.
استان قم دارای یک شهرستان قم و پنج بخش مرکزی، سلفچگان، جعفریه، کهک و خلجستان است.
وی گفت: همچنین به علت نیاز منطقه پردیسان،پایگاه ثابت نیز دراین منطقه در سالجاری ایجاد خواهد شد چرا که نقش پایگاه های خدمات اجتماعی، شناسایی، آگاه سازی عمومی، معرفی خدمات سازمان و مداخله در سایر موارد ضروری است.
پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال 1390 به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
/8138/ 6133/انتهای پیام /*


درباره gohari