خانه / دسته‌بندی نشده / سه متهم پرونده بانک سرمایه بازداشت شدند

سه متهم پرونده بانک سرمایه بازداشت شدندبه گزارش روز دوشنبه ایرنا از دادسرای عمومی و انقلاب تهران، عباس جعفری دولت‌آبادی در چهارمین جلسه با قضات دارای پایه قضایی در سال جاری، با حضور 25 نفر از قضات زن و برخی معاونان این دادسرا، با تبریک هفته قوه قضاییه درخصوص اقدامات دادسرای تهران در پرونده مالی و اعتباری ثامن‌الحجج نیز اظهار داشت: در این پرونده یک میلیون و 267 هزار نفر سپرده‌گذاری کرده اند و مجموع وجوه سپرده شده 12 هزار میلیارد تومان است.
وی افزود: دادسرا ضمن رسیدگی به اتهامات متهمان، به موضوع استرداد وجوه سپرده‌گذاران ورود کرده است. هنوز 1200 میلیارد تومان تسهیلات پرداختی از بدهکاران وصول نشده، اما 5330 میلیارد تومان سپرده به مردم مسترد شده و در حال حاضر 4400 میلیارد تومان بدهی باقی‌مانده است که مربوط به پنج هزار نفر سپرده‌گذار است.
دادستان تهران از شناسایی 1400 ملک و توقیف 980 پلاک ثبتی و قیمت‌گذاری 103 دستگاه اتومبیل متعلق به تعاونی اعتباری ثامن‌الحجج خبر داد و در تبیین گستردگی اموال و اقدامات مالی موسسه مذکور، افزود: هشت شرکت فعال متعلق به این موسسه شناسایی شده و اهمیت این شرکت‌ها به حدی است که یکی از این شرکت‌ها که در جزیره کیش فعالیت می‌کند، 600 میلیارد تومان ارزش دارد و 50 درصد سهام آن متعلق به متهم اصلی پرونده است و تامین نیروی برق جزیره را برعهده دارد.
وی گفت: این امر نشان از صعوبت اقدامات دادسرا در رسیدگی به این‌گونه پرونده‌ها دارد و همچنین این پرسش را مطرح می‌کند که چرا یک موسسه مالی و اعتباری باید در چنین حوزه‌هایی ورود کند.
جعفری دولت‌آبادی همچنین از فروش 87 ملک متعلق به موسسه مالی اعتباری ثامن‌الحجج به مبلغ 186 میلیارد تومان از طریق مزایده و فروش برخی اقلام منقول مؤسسه به قیمت 10 میلیارد تومان خبر داد.
وی اعلام کرد: در حال حاضر پرونده اتهامی مدیرعامل مؤسسه ثامن‌الحجج با صدور کیفرخواست در دادگاه کیفری استان تهران تحت رسیدگی است.

* حکم 962 محکوم اقتصادی اجرا شد
دادستان تهران در بیان عملکرد دادسرای تهران در مقابله با جرایم اقتصادی، از تعقیب 334 متهم و محکومیت و اجرای حکم نسبت به 962 محکوم اقتصادی خبر داد و از دولت خواست با نظارت بیشتر بر عملکرد بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری و تقویت ساز و کارهای نظارتی، زمینه تشکیل چنین پرونده‌هایی را در قوه قضاییه کاهش دهد.
جعفری دولت آبادی با اشاره به پرونده حقوق‌های نجومی اعلام کرد: در مورد این پرونده، اساسا عده‌ای مخالف رسیدگی قضایی بودند و این موضوع را قبول نداشته و عنوان می‌کردند که مصوبه مجلس است ولی قوه قضاییه به این موضوع توجه نکرد و تاکنون دادستانی تهران 43 فقره کیفرخواست صادر کرده و 7 فقره نیز در شرف صدور کیفرخواست است.
وی در مورد پرونده اختلاس از مدیریت اکتشافات شرکت ملی نفت ایران نیز گفت: سی نفر تحت تعقیب قرار گرفته و هفتاد میلیارد تومان اموال متهم شناسایی و توقیف شده است.

* 21 تن مشروبات الکلی کشف شد
جعفری دولت‌آبادی همچنین از کشف یک محموله بزرگ قاچاق مشروبات الکلی خارجی به میزان 21 تن حین ورود به کشور از مبادی رسمی خبر داد، این کشف را مؤید جسارت مجرمان در این حوزه دانست و اظهار داشت: با همکاری گمرک، وزارت اطلاعات و دادستانی تهران مشروبات الکلی مکشوفه در محل اداره گمرک معدوم شد و این کشف هشداری به باندهای قاچاق است که در این زمینه فعالیت دارند و تلاش دارند مشروبات الکلی به کشور وارد کرده و در اختیار دیپلمات‌های خارجی در ایران قرار دهند.
ادامه دارد…..
اجتمام*7329*1834انتهای پیام /*


درباره gohari