خانه / دسته‌بندی نشده / سلحشوری: منشور حقوق شهروندی باور به منزلت زنان و مردان است

سلحشوری: منشور حقوق شهروندی باور به منزلت زنان و مردان استبه گزارش روز پنج شنبه ایرنا، پروانه سلحشور که به نمایندگی از جمهوری اسلامی ایران در نشست شصت و دومین کمیسیون مقام زن در مقر نیویورک سازمان ملل متحد حضور یافته بود، افزود: از آنجایی که اقدامات با صدای بلندتر از کلمات سخن می گویند به اقدامات مهم جمهوری اسلامی ایران در مشارکت زنان در امور سیاسی، اقتصادی، آموزشی و شاخص های بهداشتی، می پردازم.
وی ادامه داد: اعتقاد عمیق کشور من به شان و منزلت زنان و مردان در بهره گیری از حقوق بشر باعث شده تا تلاش های زیادی برای پوشش مسائل زندگی انجام شود. در واقع، تصویب منشور حقوق شهروندی در سال 2016 و اختصاص یک دستیار ویژه رئیس جمهور برای نظارت و اجرای مقررات این منشور، نتیجه همین باور است.
نماینده مجلس شورای اسلامی به رشد حضور زنان در سطوح بالای سیاسی همچون معاونان رئیس جمهوری، نمایندگان مجلس و شوراهای اسلامی اشاره کرد و درباره توانمندی های زنان روستایی هم گفت: زنان روستایی و عشایری حدود 14 درصد از جمعیت کشور مرا تشکیل می دهند و با رشد تعداد زنان جوان تحصیل کرده در مناطق روستایی، دسترسی به اشکال جدید تکنولوژی را آسان تر شده است.
سلحشوری درصد کاربران اینترنتی زن در ایران را 48 درصد اعلام کرد و افزود: این امر از این نظر قابل توجه است که تجارت و بازاریابی الکترونیکی در شهرها و روستاها، کسب و کار جدید به دنبال خواهد داشت.
وی با اشاره به پیش نویس لایحه جامع امنیت زنان شامل مجموعه ای از اقدامات پیشگیرانه، حمایت و جلوگیری از جرم و جنایت و خشونت خانگی ادامه داد: در راستای فعال سازی بخش خصوصی و توانمند سازی زنان در شرکت های مبتنی بر کارآفرینی ، تعداد سازمان های غیردولتی زنان از سال 2013 تا کنون به 3 برابر افزایش یافته است.
عضو هیات ایرانی در نشست شصت ودوم مقام زن در سازمان ملل متحد، اضافه کرد: نقش مهم خانواده به عنوان رابط بین فرد و جامعه و نیز به عنوان یک عامل برای ایجاد جامعه سالم و مطمئن باید همیشه مورد توجه قرار گیرد.
سلحشوری اظهار کرد: توجه به خانواده های سرپرست خانوار به عنوان یک اولویت، تعیین شده است و ما برنامه عملیاتی ملی با کمک 46 میلیون دلار ارائه می دهیم که طیف وسیعی از اقدامات را براساس جنبه های اجتماعی، اقتصادی و روانی در بر می گیرد.
وی خاطرنشان کرد: آنچه ما برای زنان و دختران به خصوص زنان و دختران روستایی متعهد به انجام آن هستیم، برداشتن گامی به جلو برای برای تحقق یک جهان خوب است.
شصت و دومین کمیسیون مقام زن از 13 مارس(22 اسفند ماه) در مقر نیویورک سازمان ملل آغاز شد و تا 23 مارس( 3 فروردین1397) ادامه دارد.
معاون بررسی های راهبردی معاونت زنان ریاست جمهوری، نماینده مردم بروجن، نماینده مردم شهرضا و دهاقان، مدیرکل امور بین الملل معاونت امور زنان ریاست جمهوری، معاون مدیرکل ارتباطات وزیر جهاد کشاورزی و مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم سلحشوری را در این سفر همراهی کردند.
اروپام**1429انتهای پیام /*


درباره gohari