خانه / دسته‌بندی نشده / سخنگوی سازمان آتش نشانی : استفاده از کف شیمیایی در دستور کار آتش نشانان قرار گرفت

سخنگوی سازمان آتش نشانی : استفاده از کف شیمیایی در دستور کار آتش نشانان قرار گرفتسید جلال ملکی شامگاه سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا و با اشاره به تلاش 36 ساعته آتش نشانان برای مهار آتش سوزی در ساختمان 10 طبقه ساختمان برق حرارتی متعلق به وزارت نیرو به خبرنگار ایرنا گفت: ساعاتی قبل به ریاست محمد علی نجفی جلسه هماهنگی در محل حادثه تشکیل شد.
وی ادامه داد: در این جلسه به رعایت نکات ایمنی و حفظ سلامت آتش نشانان تاکید شد.
ملکی اظهار کرد: در این جلسه راهکارهای مناسب برای ادامه عملیات مهار و تغییرات تاکتیک های احتمالی برای مهار آتش اتخاذ شد.
وی به استفاده آتش نشانان از ماده کف شیمیایی (فوم) تاکید شد و افزود: البته آتش نشانان از همان ابتدا از فوم به همراه آب استفاده می کردند اما بدلیل حرارت بالا آب تبخیر می شد و کف شیمیایی در مقابل حرارت بالا قدرت اطفایی خود را از دست می داد.
ملکی یادآور شد: به منظور کاهش حرارت در طبقه منهای چهارم و با توجه به حرارت کنترل شده در طبقات منفی این ساختمان مقرر شد که آتش نشانان برای عملیات مهار آتش و تخلیه دود از فوم استفاده کنند.
به گفته ملکی آتش نشانان با استفاده از تجهیزات لازم همچنان مشغول مهار آتش و تخلیه دود هستند.
به گزارش خبرنگار ایرنا؛ حوالی ساعت 10 صبح روز گذشته (سه شنبه) طبقه منهای چهارم ساختمان 10 طبقه اداری که قسمت بایگانی بود در میدان ولیعصر (عج) دچار آتش سوزی شد.
با توجه به محل حادثه به وسعت 300 متر و درجه حرارت بالا محل و دسترسی سخت به محل آتش سوزی آتش نشانان پس از گذشت بیش از 30 ساعت تلاش در نهایت به کانون آتش دست یافتند.
تاکنون 12 آتش نشانان در این حادثه دچار دود گرفتگی شدند که 6 نفر از این آتش نشانان راهی مراکز درمانی شدند.
به گفته ملکی در حال حاضر هیچ آتش نشانی در محل حادثه حضور ندارد و عملیات اطفا حریق و تخلیه دود از طریق مکانیکی در حال انجام است و دستگاههای اطفا حریق همچنان در حال فعالیت هستند و تلاش می کنیم با کاهش حرارت و تخلیه دود به کانون اصلی آتش در طبقه منهای چهارم ساختمان دست پیدا کنیم.
خبرنگار: سید جواد آل داود انتشاردهنده:موسی فعالیان
تهرام/7243 / 1539انتهای پیام /*


درباره gohari