خانه / دسته‌بندی نشده / ساماندهی زکات فقر را در جامعه از بین می برد

ساماندهی زکات فقر را در جامعه از بین می بردبه گزارش ایرنا آیت الله عباسعلی سلیمانی روز دوشنبه در نشست شورای زکات سیستان و بلوچستان اظهار داشت: تا زمانی که زکات ساماندهی نشود فقر به شکل مطلق در جامعه از بین نمی رود.
امام جمعه زاهدان با بیان اینکه زکات به عنوان یکی از فرایض الهی به اندازه کافی در جامعه نهادینه نشده است گفت: قرآن کریم به مساله زکات تاکید کرده و نخستین برنامه حکومت صالحان را اقامه نماز، پرداخت زکات و امر به معروف و نهی از منکر اعلام کرده است.
نماینده مردم سیستان و بلوچستان در مجلس خبرگان رهبری کمیته امداد امام خمینی(ره) را جزو موفق ترین نهاد در عرصه خدمات رسانی به نیازمندان در ایران و جهان ذکر کرد.
نماینده ولی فقیه در سیستان و بلوچستان دامنه پرداخت زکات در اهل سنت را گسترده تر از اهل تشیع دانست.
مدیر کل امور اجرایی زکات کمیته امداد کشور نیز در این نشست گفت: پیام سال گذشته رهبر معظم انقلاب درباره زکات تلنگری بود تا این نهاد بیش از گذشته در احیای این فریضه گام بردارد.
نجفعلی انتظاری بر ساماندهی زکات تاکید کرد و افزود: بر اساس قانون متولی هزینه کرد و جمع آوری زکات دبیرخانه این ستاد است و موسسات خیریه و حمایتی باید با این ستاد همکاری داشته باشند.
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) سیستان و بلوچستان گفت: مردم مومن و خداجوی این استان پارسال 61 میلیارد و 243میلیون و 544 هزار ریال زکات پرداخت کردند که 45 درصد نسبت به سال 95 رشد داشته است.
سید مهدی عبادی افزود: این زکات شامل واجب، مستحب، فطریه عام و سادات، کفاره عمد و غیرعمد بوده است.
وی اظهار داشت: بخشی از زکات جمع آوری شده برای محرومان و نیازمندان و بخش دیگر برای اجرای طرح های عمرانی مانند ساخت و تعمیر مساجد، مدارس، مراکز فرهنگی، حسینیه ها، راه و غیره هزینه می شود.
به گزارش ایرنا هم اینک 231 هزار و 15 نفر در قالب 99 هزار و 16 خانوار زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) سیستان و بلوچستان هستند.
7316**3042انتهای پیام /*


درباره gohari