خانه / دسته‌بندی نشده / سال گذشته 52 کلاس درس در استان قم به بهره برداری رسید

سال گذشته 52 کلاس درس در استان قم به بهره برداری رسیدمحسن پورگلیان روز جمعه در گفت و گو با ایرنا، افزود: این طرح ها در مناطق مختلف شهری از جمله پردیسان و روستاهای جعفریه، سراجه، مومن آباد و قمرود از توابع بخش مرکزی احداث شده است.
وی اضافه کرد: برخی از این طرح ها، طرح های شاخصی هستند از جمله طرح خیری شهید هندویان واقع در شهرک پردیسان که مشتمل بر 13 هزار مترمربع زیربناست و بزرگترین مجموعه آموزشی شهر قم می باشد که دارای چهار فاز آموزشی، 2 فاز ورزشی و یک فاز فرهنگی- تربیتی است.
پردیسان در منطقه هشتم شهرداری و در جنوب غربی شهر قم واقع شده است، این منطقه در سال 1377 توسط وزارت مسکن و شهرسازی وقت تاسیس و در سال 1390 به یکی از مناطق شهرداری قم تبدیل شد.
وی ادامه داد: در سال 96، 2 فاز از این مجموعه به بهره برداری رسیده که 2 مدرسه ابتدایی و متوسطه اول است و فازهای سوم و چهارم نیز در حال احداث می باشد و احداث فازهای ورزشی و تربیتی این مجموعه در سال آینده آغاز می شود.
پورگلیان به طرح های در دست احداث اشاره و بیان کرد: 17 طرح نیمه تمام خیری و دولتی در استان قم در حال احداث است که هنرستان کار و دانش محور مرصاد واقع در قلعه کامکار با 6 هزار و 500 مترمربع زیربنا و شامل کارگاه ها و فضاهای آموزشی از شاخص ترین این طرح ها می باشد که مهرماه سالجاری به بهره برداری می رسد.
به گفته وی، سالن ورزشی مدرسه درمان یاب در منطقه نیروگاه، مدرسه کودکان استثنایی جسمی و حرکتی حاجیه خانم کازرونیان، مدرسه شهید احمدلو، سالن های ورزشی مدرسه گیوه چیان، مدرسه خیری گلیار در شهرک فاطمیه، مدرسه روستای طایقان، مدرسه روستای حاجی آباد، مدرسه خیری خوشرفتار، مدرسه زیرک و مدرسه روستای سیرو طرح هایی است که در نیمه دوم پارسال کلنگ زنی شده است و هم اکنون در مراحل مختلف پیشرفت قرار دارد و امیدواریم تا ابتدای مهر امسال بهره برداری برسد.
وی با بیان این که 40 درصد ساخت فضاهای آموزشی استان قم توسط خیران مدرسه ساز انجام شده است، خاطرنشان کرد: از سال 78 تاکنون، 164 واحد آموزشی و پرورشی توسط خیران مدرسه ساز ساخته شده و در اختیار آموزش و پرورش قرار گرفته است.
پورگلیان افزود: همچنین 19 باب مدرسه نیز با 228 کلاس درس و 28 هزار مترمربع زیربنا استاندارد سازی گرمایشی و سرمایشی شد.
در سال تحصیلی جاری، حدود 240 هزار دانش آموز قمی در 635 ساختمان آموزشی به تحصیل مشغول هستند که سرانه فضای آموزشی هر دانش آموز در استان قم براساس آخرین آمار موجود، حدود 53.4 مترمربع گزارش شده است.
/2085/ 6133/انتهای پیام /*


درباره gohari