خانه / دسته‌بندی نشده / سازمان های مردم نهاد مذهبی و ملی در یزد ایجاد می شود

سازمان های مردم نهاد مذهبی و ملی در یزد ایجاد می شودبه گزارش ایرنا فخرالسادات خامسی هامانه روز سه شنبه در نشست هم اندیشی با سمن های استان افزود: سمن ها در این بخشها از ظرفیت خوبی برخوردارند اما تاکنون دیده نشده است.
وی با بیان اینکه در زمینه مناسبت های ملی و مذهبی هیچ سازمان مردم نهادی، متولی نبوده افزود: تشکیل سمن ها در این موضوعات یکی از برنامه های دفتر امور اجتماعی استانداری است و رایزنی مختلفی در این زمینه انجام شده است.
وی در ادامه با بیان اینکه سمن ها پل ارتباطی مردم و مسوولان هستند افزود: دغدغه و مشکلات مردم از سوی سازمان مردم نهاد به مسوولان مربوطه منتقل می شود.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری یزد خاطر نشان کرد: هنوز گفتمان سازی در سمن ها به شکل جدی صورت نگرفته است.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: مشارکت اجتماعی یکی از سرمایه های هر کشور محسوب می شود و یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی اهمیت دادن به سمن هاست.
سعید زارع افزود: با همراهی و مشارکت مردم در بسیاری از فعالیتها با موفقیتهای خوبی همراه بوده است .
وی در ادامه به ارتحال ملکوتی حضرت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: امام راحل هویت ماست و بزرگداشت ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی بزرگداشت امام و انقلاب اسلامی است.
زارع افزود: از سمن ها انتظا داریم در زمینه سالگرد امام (ره) برنامه های مختلفی با مشارکت مردم برگزار کنند و نسل جوان را با آثار و اندیشه های امام (ره) آشنا کنند.
قائم مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: سازمان های مردم نهاد می خواهیم در مراسم چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برنامه های مختلفی را در دستور کار خود قرار دهند.
در استان یزد حدود 200 سازمان مردم نهاد فعالیت دارند.
2088/ 6197انتهای پیام /*


درباره gohari