خانه / دسته‌بندی نشده / ساحل آستارا برای استقبال از گردشگران پاکسازی شد

ساحل آستارا برای استقبال از گردشگران پاکسازی شدرئیس اداره حفاظت محیط زیست آستارا روز یکشنبه در حاشیه این برنامه به خبرنگار ایرنا گفت: حدود 800 کیلوگرم زباله از طرح ساحلی صدف جمع شد و با وجود اجرای طرح هایی نظیر تفکیک زباله از مبدا و کارگاه های آموزش مدیریت پسماند، نامهربانی با طبیعت همچنان ادامه دارد.
محمد رضا روشنی افزود: نوار ساحلی آستارا در فصل تابستان بیشتر از نقاط دیگر، مورد توجه گردشگران قرار می گیرد و امیدواریم طبیعت این شهرستان در تابستان امسال نسبت به سال های گذشته پاکیزه بماند.
وی اظهار کرد: باید مسافران و شهروندان علاوه بر بهره مندی از طبیعت، با رعایت اخلاق طبیعت گردی و توصیه های زیست محیطی در حفظ محیط زیست کوشا باشند.
بخشدار لوندویل نیز در این برنامه گفت: آغاز فعالیت طرح ساحلی صدف این بخش به سال 74 بر می گردد و به عنوان قدیمی ترین طرح ساحلی گیلان، با حدود 17 هکتار مساحت برای استقبال از گردشگران تابستانی آماده است.
احمد قدیمی افزود: طرح صدف با 27 پلاژ چوبی اسکان موقت و امکاناتی نظیر شناگاه های مردانه و زنانه، نمازخانه و نقاط تفریحی زمینه اشتغال حدود 100 نفر را فراهم کرده و تعاونی دهیاران لوندویل برای مشارکت مردم در طرح تفکیک زباله از مبدا، سطل های زباله خشک و تر را در ساحل صدف نصب کرده است.
وی اظهار کرد: بخش لوندویل در مسیر حمل و نقل قرار گرفته و از امکان سرمایه گذاری در حوزه های مختلف برخوردار است و باید با برنامه ریزی، جاذبه های سرمایه گذاری این بخش را معرفی کنیم.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در بخش های مرکزی و لوندویل در غرب استان گیلان قرار دارد و روزانه به طور میانگین 120 تن زباله در این شهرستان تولید و در منطقه داداش آباد در نزدیکی ساحل خزر دفن می شود.
7105 / 7124 / 2007انتهای پیام /*


درباره gohari