خانه / دسته‌بندی نشده / روزها و برنامه های فرهنگی اکسپو قزاقستان

روزها و برنامه های فرهنگی اکسپو قزاقستانبه گزارش ایرنا، بنا به اطلاعات خبرگزاری قازاینفورم قزاقستان، 115 کشور از جمله جمهوری اسلامی ایران و 22 سازمان بین المللی در اکسپو 2017 تازه ترین دستاوردهای خود را در حوزه انرژی به نمایش گذاشتند.
نمایشگاه اکسپو2017 که امسال آستانه پایتخت قزاقستان میزبان آن بود در فضایی به مساحت بیش از 150هزار متر مربع دایر شده است.
کشورها و غرفه های شرکت کننده به ویژه از آسیای میانه با استفاده از نمادهای بومی و ملی در این نمایشگاه حضور یافته اند.
همچنین برخی نمایندگان شرکت کننده در این نمایشگاه در حوزه گردشگری برای آشنایی بیشتر مردم و بازدید کنندگان، به معرفی ویژگی های مناطق مختلف کشور خود، سنت و آیین ها می پردازند.
از سوی دیگر، برنامه های فرهنگی و هنری در شهرهای مختلف قزاقستان به ویژه نزدیک آستانه به مناسبت اکسپو 2017 برگزار می شود که اجرای موسیقی از استان کاراگاندی این کشور مهم ترین آن بود.
این برنامه که توسط هنرمندان این استان برگزار شد،؛ مورد توجه میهمانان و بازدید کنندگان نیز قرار گرفت.
در این برنامه موسیقی بیش از 400 هنرمند از استان کاراگاندی قزاقستان شرکت داشتند.
نمایشگاه اکسپو 2017 که از 20 خرداد برابر با دهم ماه ژوئن گذشته آغاز بکار کرده و یکشنبه هفته آینده به کار خود پایان می دهد، موفق بود و بیش از سه میلیون نفر از آن بازدید کردند.
جمهوری اسلامی ایران نیز با مشارکت فعال در نمایشگاه اکسپو 2017 آستانه پاویونی به مساحت تقریبی 550 متر مربع را در اختیار دارد.
هدف از این حضور که با مسئولیت وزارت صنعت معدن و تجارت شکل گرفته، افزایش صادرات کالاهای صنعتی و مرغوب و رشد گردشگری خارجی با نمایش فرهنگ و سنن ایران است.
انتظار می رود با توجه به برگزاری موفق نمایشگاه اکسپو2017 آستانه، همکاری های قزاقستان با کشورهای پیشرفته از جمله ایران و روسیه به عنوان کشورهای همسایه توسعه بیابد.
اروپام*391 انتشار دهنده: هادی مولوی نیاانتهای پیام /*


درباره gohari