خانه / دسته‌بندی نشده / دومین محموله بقایای پیکرهای جانباختگان هواپیمابه ستاد بحران منتقل شد

دومین محموله بقایای پیکرهای جانباختگان هواپیمابه ستاد بحران منتقل شدعزیز فیلی دوشنبه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این محموله برای شناسایی و احراز هویت به پزشکی قانونی استان کهگیلویه و بویراحمد تحویل داده خواهد شد.
وی گفت: پیش از این یک محموله از بقایای پیکرهای جانباختگان انتقال و به پزشکی قانونی تحویل داده شده که مشخص نیست مربوط به چند نفر است.
وی اظهار کرد:2 مسیر جدید برای دستیابی بهتر به نقطه سقوط هواپیما با کمک امدادگران داوطلب بومی شناسایی شده است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: از روز پنجشنبه دهم اسفند هوا به مدت چهار روز مساعد می شود که فرصت خوبی برای انتقال پیکرهای جانباختگان است.
فیلی ابراز داشت:در صورت شناسایی اشیایی از وسایل مسافران به نیروی انتظامی تحویل داده خواهد شد.
وی تصریح گرد که سه کمپ در ارتفاعات 3800، 3850 و 4050 متری ارتفاعات دنا برای دسترسی سریعتر به محل سقوط هواپیما ایجاد شده است.
معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: احیای علامت گذاری های انجام شده در روزهای گذشته در نقطه سقوط هواپیما برای کشف پیکرها، قطعات مهم هواپیما مانند رادار و جعبه سیاه از دیگر فعالیت های انجام شده امروز امداگران و تکاوران ارتش بوده است.
وی با اشاره به مفقود شدن چند نفر از امدادگران بومی که روز گذشته بدون هماهنگی با ستاد بحران به منطقه عزیمت کرده بودند بیان کرد: به افرادی که قصد کمک به امدادگران را دارند درخواست می شود به ستاد مدیریت بحران مسقر در فرمانداری شهرستان دنا مراجعه کنند تا ضمن ساماندهی با گروه های متخصص به وسایل مورد نیاز تجهیز شوند.
وی ابراز داشت: اقدام خودسرانه برای صعود تنها باعث تلف شدن وقت امدادگران برای جست و طولانی شدن عملیات جست و جو خواهد شد.
فیلی ابراز داشت: همه شرایط، امکانات و نیروها در آمادگی کامل هستند و تنها شرایط نامساعد هوا، بارش سنگین برف در منطقه به همراه کولاک و وزش شدید باد مانع انتقال پیکر جانباختگان سانحه هوایی شده است.
پرواز شماره 3704 هواپیمایی آسمان از تهران به یاسوج با 60 مسافر و 6 خدمه صبح یکشنبه هفته گذشته در نزدیکی سمیرم اصفهان سقوط کرد.
این هواپیما از نوع ای تی آر 72 پس از 55 دقیقه پرواز از صفحه رادار مرکز کنترل محو ‌شد و بر اساس گزارش اورژانس کشور در منطقه کوهستانی پادنای سمیرم سقوط کرد.
این هواپیما هر روز دو پرواز رفت و برگشت در مسیر تهران به یاسوج انجام می‌داد که در هر نوبت به ‌طور میانگین 50 تا 60 مسافر را جا به جا می‌کرد.
پس از 48 ساعت جست و جو لاشه این هواپیما در ارتفاعات پازن پیر در کوه‌ دنا در مرز بین شهرستان‌های سمیرم استان اصفهان و دنا در کهگیلویه و بویراحمد پیدا شد.
در روزهای گذشته به علت شرایط نامساعد هوا و بارش برف و باران و وزش باد ،عملیات جست‌وجوی پیکرهای جانباختگان نیمه‌تمام مانده بود.
8143/1662انتهای پیام /*


درباره gohari