خانه / دسته‌بندی نشده / دور تازه برف و باران اردبیل را در بر می گیرد

دور تازه برف و باران اردبیل را در بر می گیردبه گزارش ایرنا، تازه ترین الگوی هواشناسی از حرکت یک موج کم ارتفاع از نوار غربی به سوی ایران حکایت دارد که به شکل موثر از رطوبت دریای سرخ تغذیه می شود.
این موج در مسیر خود در امتداد جنوب غرب به شمال شرق ابتدا از عصر فردا (جمعه) نیمه جنوبی استان اردبیل را زیر تاثیر قرار می دهد و در اواخر همین روز دامنه فعالیت آن به مرکز این استان نیز کشیده می شود.
بارش های این موج کم ارتفاع چشمگیر بوده و اغلب به شکل برف در بلندی ها و برف و باران در سرزمین های پست استان اردبیل انتظار می رود و تا دوشنبه پیش رو با شدت و ضعف متناوب ادامه می یابد.
اداره کل مدیریت بحران استانداری اردبیل با استناد به اطلاعیه هواشناسی مبنی بر در پیش بودن بارش قابل توجه برف و باران در روزهای پایانی بهمن از ساکنان این استان خواسته است که موارد ایمنی از جمله تجهیز خودروها به هنگام حرکت در جاده های سخت گذر این استان به زنجیرچرخ و دیگر لوازم زمستانی و پرهیز از قرار گرفتن در بستر و حواشی رودخانه ها باتوجه به احتمال وقوع سیلاب براثر شدت بارش باران در نقاط مستعد را رعایت کنند.
ساکنان اردبیل سه شنبه و چهارشنبه گذشته ابتدا شاهد ریزش سیل آسای باران و سپس بارش برف همراه با سرمای هوا بودند. هرچند حجم انبوه برف و یخ در منطقه براثر افزایش نسبی دمای هوا ذوب شده ولی سطح بعضی از گذرگاههای درون شهری اردبیل به خاطر پوشش برف و یخ لغزنده است.
اردبیل به خاطر موقعیت جغرافیایی از وضعیت هوای بسیار متغیر برخوردار است. پیشینیان منطقه بر این باورند که روزهای پایانی چله کوچک (آخرین روزهای بهمن) در منطقه در اغلب سالها بطور معمول سرد و پر برف است.
6019/6016
خبرنگار : مسعود وسیله ** انتشار دهنده: سیفعلی موسی زادهانتهای پیام /*


درباره gohari