خانه / دسته‌بندی نشده / دمای هوای استان مرکزی کاهش می یابد

دمای هوای استان مرکزی کاهش می یابدرضا مرادی روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: بارش باران از ساعاتی پیش بیشتر نقاط این استان را فرا گرفته و بررسی نقشه های پیش یابی و تصاویر ماهواره حاکی از تداوم ناپایداری ها تا بعدازظهر روز جاری (دوشنبه) است.
وی بیان کرد: در این مدت رگبار باران، احتمال رعد و برق و در برخی از نقاط استان ( مناطق جنوب و جنوب شرق) وزش باد شدید و احتمال گرد وخاک پیش بینی شده است.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: با توجه به رگباری بودن بارش ها، احتمال تشکیل روان آب و سیلاب ناگهانی در مناطق مستعد، از جمله رودخانه های فصلی و دره های کوهستانی پرشیب و آبگرفتگی وجود دارد.
مسئول پیش بینی اداره کل هواشناسی استان مرکزی ادامه داد: سامانه بارشی از ساعات عصر امروز از مناطق مرکزی و غربی کشور عبور خواهد کرد و با عبور این سامانه دمای هوا کاهش می یابد.
مرادی اظهار کرد: میزان بارش 24 ساعت گذشته این استان در شهرهای آشتیان به 10 و نیم میلیمتر، اراک به 19 و چهار دهم میلیمتر، تفرش به 15 و 6 دهم میلیمتر، خمین به 14 و یک دهم میلیمتر، خنداب به 15 و 6 دهم میلیمتر، دلیجان به هشت دهم میلیمتر، ساوه به 2 و نیم میلیمتر، شازند به 26 و نیم میلیمتر، غرق آباد به 10 و 9 دهم میلیمتر، کمیجان به 21 و نیم میلیمتر، محلات به 10 و 6 دهم میلیمتر و فرمهین به 12 میلیمتر رسید.
وی، وضعیت هوای 48 ساعت آینده استان مرکزی را به صورت صاف تا قسمتی ابری، گاهی وزش باد و غبار محلی پیش بینی کرد.
بیش از 115 میلیمتر بارندگی در سال زراعی جاری (اول مهرماه سال 96) تاکنون در استان مرکزی به ثبت رسیده است.
3005/3075انتهای پیام /*


درباره gohari