خانه / دسته‌بندی نشده / دست نوازش نیکوکاران مازندرانی بر سر حدود هشت هزار یتیم

دست نوازش نیکوکاران مازندرانی بر سر حدود هشت هزار یتیماحمد سعادت روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در نوشهر افزود که 26 هزار و 792 حامی نیکوکار ، این کودکان را حمایت می کنند.
وی توضیح داد : سه هزار و 600 نفر از یتیمان استان در قالب طرح محسنین و چهار هزار و 159 نفر هم در قالب طرح اکرام ایتام مورد حمایت نیکوکاران استان قرار می گیرند.
طرح اکرام ایـتام از نیمه دوم سال ۷۸ با هدف حمایت از کودکان یتیم و تامین نیازمندی‌های آنان در زمینه‌های معیشتی ، تحصیلی ، درمان و دیگر زمینه ها آغاز شد. در این طرح، افراد نیکوکار با پذیرفتن و تقبل حمایت مالی از یک یا چند یتیم در طول سال نسبت به رفع مشکلات مادی و معنوی آنان در قالب کمک به یتیم خاص، کمک به دانش‌آموز خاص ، کمک به دانشجوی خاص و … اقدام می کنند.
طرح محسنین نیز از سال ۹۰ به صورت آزمایشی در پنج استان کشور با هدف حمایت مالی از کودکان با سرپرست ناتوان شروع شد. بر اساس آمارهای رسمی بیش از 200 هزار کودک با سرپرست ناتوان در کشور زندگی می کنند.
سرپرست ناتوان به خانواده ای گفته می شود که با وجود حضور فیزیکی پدر در خانواده و کنار کودکان ، ولی قادر به انجام وظیفه پدری نیست .
معاون کمیته امداد امام مازندران گفت که هم اکنون 6 هزار و 900 دانش آموز و یکهزار و 550 دانشجو تحت پوشش این نهاد در استان از حمایت های خیرین بهره می برند.
وی از افزایش 12 درصدی مشارکت های مردمی در سال گذشته خبر داد و افزود : سال گذشته مردم مازندران 80 میلیارد تومان در بخش صدقات ، زکات ، طرح های اکرام ایتام و محسنین و خدمات مبتنی بر نیاز مشارکت داشتند.
سعادت همچنین از شناسایی 350 یتیم فاقد مسکن در استان خبر داد و گفت : امسال با مشارکت مردم 150 مسکن با هزینه ای تمام شده برای هر واحد 35 میلیون تومانی ساخته و تحویل آنان خواهد شد.
کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) استان مازندران در حال حاضر 72 هزار و 45 خانوار را تحت پوشش دارد که از این تعداد 52 هزار و 150 خانوار مستمری دریافت می کنند.
مازندران با 58 شهر و سه هزار روستا ، سه میلیون و 283هزار نفر جمعیت دارد.
1295/1654انتهای پیام /*


درباره gohari