خانه / دسته‌بندی نشده / دستگیری 4 صیاد متخلف در رودخانه زاب سردشت

دستگیری 4 صیاد متخلف در رودخانه زاب سردشتخالد بایزیدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: صیادان دستگیر شده در حاشیه رودخانه زاب اقدام به صید غیرمجاز ماهی با موتور برق می کردند.
وی با اشاره به اینکه صیادان متخلف در گشت یگان حفاظت محیط زیست شهرستان لو رفته و به محض مشاهده ماموران به سرعت از محل متواری شدند، افزود: پس از شناسایی و تشکیل پرونده قضایی نسبت به دستگیری آنها اقدام شد.
وی اظهار کرد: از افراد دستگیر شده یک دستگاه موتور برق، 100 متر کابل، یک دست لباس مخصوص صیادی و یک عدد توری مخصوص جمع آوری ماهیان کشف و ضبط شد.
وی با بیان اینکه صید آبزیان با استفاده از جریان برق، اکوسیستم منطقه را با تهدید مواجه می کند و ذخایر ژنتیکی رودخانه را در معرض انقراض قرار می دهد، تاکید کرد: صید غیرمجاز با موتور برق جرم است و برحسب وظیفه ذاتی ماموران یگان حفاظت محیط زیست با متخلفان از راه مراجع قانونی برخورد می کنند.
به گزارش ایرنا، زاب یکی از رودخانه های دایمی آذربایجان غربی است که از دامنه های زاگرس سرچشمه گرفته و پس از عبور از پیرانشهر به سوی سردشت ادامه می یابد و در محدوده این شهرستان به طرف غرب جریان پیدا کرده و با ورود به خاک عراق سرانجام به دجله می ریزد.
امسال 36 شکارچی و صیاد متخلف در سردشت دستگیر و چهار دستگاه موتوربرق، هفت قبضه اسلحه شکاری، 430 متر کابل برق، 6 رشته تور مخصوص زنده گیری پرندگان، هشت عدد تور مخصوص جمع آوری آبزیان، یک ست لباس مخصوص صیادی و همچنین بیش از 500 قطعه انواع ماهی از آنان کشف و ضبط شده است.
شهرستان سردشت با جمعیت 120 هزار نفر در جنوب آذربایجان غربی و در امتداد مرزهای ایران با شمال عراق قرار گرفته است.
7562/2093
تنظیم: پیمان پاکزاد ** انتشار: صابر چهرقانیانتهای پیام /*


درباره gohari