خانه / دسته‌بندی نشده / دستور رفع مشکلات بیمارستان امام خمینی صادر شد

دستور رفع مشکلات بیمارستان امام خمینی صادر شدبه گزارش ایرنا، دکتر «سید حسن هاشمی» وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی، در ادامه بازدیدهای شبانه ماه مبارک رمضان، پنجشنبه شب از بیمارستان های امام خمینی(ره)، امیر اعلم و بهارلو تهران بازدید کرد.
وزیر بهداشت ضمن بازدید از بخش های اورژانس یک و دو مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) گفت: اورژانس پیشانی کار ما در بیمارستانها است و باید تلاش کنیم، مردم در سریعترین زمان ممکن و با کمترین مشکلات با کیفیت ترین خدمات را دریافت کنند.
وی افزود: همچنین باید کمبودها و مشکلاتی که بیمارستان های شهرهایی که بیشترین ارجاع را به بیمارستان امام خمینی(ره) دارند برطرف شود تا مردم مجبور به مراجعه به این بیمارستان نباشند.
هاشمی ادامه داد : لزوم تسریع در تکمیل پروژه بیمارستان 800 تختخوابی مهدی کلینیک، تامین تجهیزات مورد نیاز و لزوم تسریع در ساخت پارکینگ بیمارستان امام خمینی(ره) تهران، مهم ترین مشکلات مطرح شده در این جلسه بود.
مجتمع بیمارستانی امام خمینی(ره) تهران دارای 1100 تخت بیمارستانی، 3800 نیروی انسانی فنی و تخصصی و 97 درصد ضریب اشغال تخت است و میزان مراجعه سرپایی به این بیمارستان در سال، 500 هزار نفر است.
وزیر بهداشت در ادامه بازدید شبانه خود، همچنین از بخش های مختلف (اورژانس، دیالیز و آندوسکوپی گوارش) و پروژه های عمرانی
(بازسازی و مقاوم سازی بخش جدید اورژانس و کلینیک گوش، حلق و بینی) بیمارستان امیراعلم بازدید کرد.
کلینیک گوش، حلق و بینی بیمارستان امیراعلم در زمینی با زیربنای سه هزار متر مربع در شش طبقه در مجاورت این بیمارستان در حال ساخت است و در حال حاضر حدود 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و بر اساس اظهارات پیمانکار پروژه، عملیات ساخت آن تا پایان سال جاری به اتمام می رسد. با اتمام این پروژه، خدمات سرپایی تخصصی و فوق تخصصی گوش، حلق و بینی با ویزیت ارزان و در فضای فیزیکی مناسب و تجهیزات پیشرفته به بیماران ارائه می شود.
هاشمی همچنین در ساعات ابتدایی بامداد جمعه از بخش های مختلف بیمارستان بهارلو شامل اورژانس، آنژیوگرافی و جراحی قلب و نوزادان بازدید کرد.
اجتمام / 1095**1368انتهای پیام /*


درباره gohari