خانه / دسته‌بندی نشده / دبیرکل وزارت سلامت فلاندر بلژیک: در آغاز راه همکاری با ایران هستیم

دبیرکل وزارت سلامت فلاندر بلژیک: در آغاز راه همکاری با ایران هستیم‘کارین مویکنز’ (Karine Moykens) عصر چهارشنبه در حاشیه نشست مشترک فعالان بخش خصوصی حوزه سلامت ایران و بلژیک با حضور وزیر بهداشت جمهوری اسلامی ایران در بروکسل به خبرنگار ایرنا، گفت: جلسه امروز تنها یک آغاز برای همکاری دو کشور ایران و بلژیک بین کارآفرینان بخش خصوصی و همچنین بین دولتهای دو کشور است.
وی افزود: من از کشور ایران دیدن کرده ام و در این سفر متوجه شدم که علاقه زیادی به احداث بیمارستان و همکاری در زمینه مراکز تحقیقاتی و فناوری پزشکی وجود دارد و به گمانم اینها حوزه های مهمی هستند که میتوانیم همکاری ها را افزایش دهیم.
دبیر کل وزارت سلامت عمومی فلاندر بلژیک تاکید کرد: به عنوان مثال، دانشگاههای ما که مراکز پژوهشی بزرگی دارند میتوانند با پارکهای علم و فناوری همکاری کنند. من از پارکهای فناوری ایران بازدید کرده ام و آنها میتوانند با پارکهای فناوری ما همکاری داشته باشند.
مویکنز افزود: دانشگاهها نیز میتوانند دانشجویان دکتری را مبادله کنند و به گمان من در این زمینه نیز فرصتهای عظیمی برای همکاری وجود دارد.
روز چهارشنبه در همایش تجاری فعالان بخش خصوصی حوزه سلامت ایران و بلژیک ، توافقنامه هایی در زمینه فناوری اطلاعات و تجهیزات پزشکی از جمله ماشین های پیشرفته بیهوشی و همچنین در زمینه کنترل بیماریهای غیرواگیر ، بین شرکت های ایرانی و بلژیکی به امضا رسید.
دکتر سیدحسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی کشورمان در سفر به بروکسل عصر سه شنبه در راس هیاتی از بخشهای دولتی و خصوصی ایران ، از پارک علم و فناوری بلژیک در منطقه ‘شارلروا ‘ در جنوب بروکسل بازدید و راهکارهای توسعه روابط و همکاری پارک های علم و فناوری ایران و بلژیک را مورد بررسی و تاکید قرار داد.
اروپام**1078**3404انتهای پیام /*


درباره gohari