خانه / دسته‌بندی نشده / خیرین شیرازی برای 100 کودک بی سرپرست جشن تولد گرفتند

خیرین شیرازی برای 100 کودک بی سرپرست جشن تولد گرفتندبه گزارش ایرنا، این آیین که با حضور مشاور استاندار فارس، برخی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز و شمار دیگری از مسئولان در کنار خیرین برگزار شد، حاشیه های جالب توجهی داشت.
** خیریه عطر یاس نبوی این عبارت را برای این آیین برگزیده بود: این تولد گروهی یکصد فرشته آسمانی است. در کنار این عبارت کیک های تولد که یکی از آنها پنج طبقه و دیگری سه طبقه بود جلب توجه می کرد.
** سخنان آغازین مجری برنامه فضای احساسی بر جلسه حاکم کرد و پس از آن حضور خواننده های جوان که اشعاری شاد را اجرا کردند فضایی شاد را در آستانه سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) ایجاد کرد.
** ‘ … کودکی که در گوشه خیابانی از بیم تاریکی بود، در نبود پدر و مادر هیچ کس او را نخواست، خدا را شکر که شما خیرین هستید و این کودکان را دوست دارید’ این بخشی از سخنان مجری مراسم بود که احساسات را برانگیخت.
** اگر همه خیرین و نیک اندیشان شیرازی در این آیین نبودند، جمعی از بهترین های آنها در این مراسم بودند. از جمله مالک یک کارخانه نام آشنا که شیر و دیگر فرآورده های لبنی مورد نیاز کودکان بی سرپرست را فراهم می کند، جراح نیک اندیشی که زنان مبتلا به سرطان تحت پوشش این خیریه را به صورت رایگان درمان کرد و … .
** کودکان بی سرپرست در آیین خاصی در حالی که با حاجی فیروز نماد نوروز همراهی می شدند وارد سالن شدند و پس از بریدن کیک های تولد با مسئولان حاضر در این آیین عکس یادگاری گرفتند.
** به گفته عسگری مدیرعامل خیریه عطر یاس نبوی، حدود 2 هزار نفر تحت پوشش این خیریه هستند که از این تعداد، 800 نفر از بانوان مبتلا به سرطان و بیماری هایی مانند ام اس هستند؛ در این میان، یک بانوی مبتلا به سرطان و 2 فرزند وی که مبتلا به ام اس شده اند نیز در این خیریه مورد حمایت نیک اندیشان شیرازی هستند.
** بر این اساس، 432 تن از بانوان تحت پوشش در کارگاه تحت پوشش این خیریه در حال فعالیت و تولید هستند.
** مدیرعامل این خیریه همچنین خبری از موفقیت های کودکان تحت پوشش این خیریه اعلام کرد و آن این بود که 6 تن از آنها موفق به افتخارآفرینی و کسب مدال در رشته کاراته در سطح استان فارس شده اند.
** عسگری همچنین با اشاره به اختصاص یک قطعه زمین به وسعت یک هزار و 536 مترمربع به ساخت یک باب پرورشگاه وخانه کودک، خیرین را به مساعدت برای آغاز احداث این طرح فراخواند. به گفته وی، ساخت این پرورشگاه نیازمند هزینه کرد 45 میلیارد ریال اعتبار است.
** کودکان بی سرپرست خیریه عطر یاس بزرگترین جشن تولدی که می توانستند در زندگی تجربه کنند به همت خیرین به چشم دیدند و افزون بر یک هزار نفر را در جشن شاد خود سهیم دیدند.
** سالن محل برگزاری این آیین در جاده شیراز – صدرا را یک فرد نیک اندیش به صورت رایگان در اختیار این خیریه قرار داده بود. از میهمانان این مراسم با میوه و شیرینی پذیرایی شد و هزینه های شام به امور خیریه اختصاص یافت.
2027انتهای پیام /*


درباره gohari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *