خانه / دسته‌بندی نشده / خدمات کمیته امداد نیاز محرومان را رفع نمی کند

خدمات کمیته امداد نیاز محرومان را رفع نمی کندبه گزارش ایرنا احمد بصیری پور روز پنجشنبه در کمیته تخصصی زکات شهرستان افزود: میزان مشارکت اجتماعی مردم تمام نیازهای مددجویان را رفع نمی کند و سالانه بیش از درآمد کمیته امداد شاهد تورم و گرانی در جامعه هستیم.
وی بیان کرد: کمک های مردمی به نسبت بودجه تخصیصی دولت بین 9 تا 12 درصد است که در سر فصل های معیشت، اشتغال، درمان، مسکن، تحصیل، ازدواج و … هزینه می شود.
وی با اشاره به اینکه مردم و خیرین سال گذشته بیش از 14 میلیارد ریال به مددجویان شهرستان کمک کرده اند، اضافه کرد: پارسال 76 درصد کمک های مردمی در زمینه حمایت و سلامت مددجویان، چهار درصد توسعه مشارکتهای مردمی، 9 درصد عمران و مسکن، هفت درصد در امور فرهنگی و چهار درصد برای اشتغال هزینه شد.
وی با بیان اینکه کمیته تخصصی زکات در شهرستان فعال است، بیان کرد: کمیته امداد متولی جمع آوری زکات است که سال گذشته 240 میلیون ریال زکات جمع آوری و برای رفع نیاز محرومان شهرستان هزینه شد.
وی اظهارکرد: جای درس زکات در کتب درسی دانش آموزان خالی است اگر این موضوع در سرفصل درسی دانش آموزان قرار بگیرد، شاهد دستاوردها و پیامدهای خوبی خواهیم بود.
مدیر کمیته امداد درمیان از برپایی 16 پایگاه جمع آوری زکات و فطره در شهرستان خبر داد و گفت: مردم می توانند با مراجعه به پایگاه‌ های سطح شهرستان و یا به شماره حساب 850918181 و از طریق شماره کارت 6037707000115448 نزد بانک کشاورزی زکات و فطریه خود را به نیازمندان پرداخت کنند.
بصیری پور اضافه کرد: سال گذشته مردم شهرستان 150 میلیون ریال زکات و فطره پرداخت کردند و میزان جمع آوری شده در سال جاری با همکاری بانکها در کمترین زمان ممکن به حساب نیازمندان واریز خواهد شد.
شمار مددجویان زیر پوشش کمیته امداد درمیان 12 هزار و 742 نفر است و 23 درصد جمعیت 57 هزار نفری این شهرستان از خدمات کمیته امداد بهره مند می شوند.
شهرستان درمیان با 57 هزار نفر جمعیت و پنج هزار و 797 کیلومتر مربع وسعت از شمال به شهرستان قاینات از جنوب به شهرستان سربیشه و از غرب به شهرستان بیرجند و شرق به طول 70 کیلومتر با افغانستان مرز مشترک دارد.
شهر اسدیه مرکز شهرستان مرزی درمیان در 105 کیلومتری شرق بیرجند قرار دارد.
7556* 6054انتهای پیام /*


درباره gohari