خانه / دسته‌بندی نشده / حمل و نقل جاده ای فارس ظرفیت جا به جایی بیش از 40 میلیون تن کالا را دارد

حمل و نقل جاده ای فارس ظرفیت جا به جایی بیش از 40 میلیون تن کالا را داردبه گزارش ایرنا علیرضا سیاه پور، چهارشنبه در گردهمایی مدیران شرکت های حمل و نقل جاده ای کالا و اعضای هیات مدیره انجمن صنفی کارفرمایی حمل و نقل جاده ای کالای شهرستان شیراز افزود: در سال 95 بیش از 24 میلیون تن انواع کالا توسط ناوگان حمل و نقل باری فارس به مقاصد درون و برون استانی جا به جا شد.
وی بیان داشت: استان فارس با دارا بودن 37 هزار انواع ناوگان باری و 10 درصد ناوگان بار کشور، رتبه نخست در میان سایر استان ها را در اختیار دارد.
سیاه پور ادامه داد: هم اینک 54 هزار راننده حرفه ای بخش حمل و نقل کالا در استان تحت پوشش 235 شرکت کالا فعالیت دارند.
وی گفت: تشکل های صنفی فعال در بخش حمل و نقل جاده ای کالا و مسافر در فارس، ضامن اصلی تحقق مفاهیم توسعه پایدار و اجرای بهینه اهداف تعریف شده اقتصاد مقاومتی در این استان خواهد بود.
او بیان کرد: امروز فعالان و متولیان حوزه حمل و نقل جاده ای فارس با وجود مشکلات و معضلات پیش رو مصمم به ارائه هر چه مطلوب تر خدمات برای تحقق اهداف برنامه ششم و چشم اندازهای توسعه همه جانبه استان با محوریت مباحث اقتصاد مقاومتی هستند.
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس، بر لزوم کنترل وسایل نقلیه سنگین برای اخذ بارنامه تاکید کرد و افزود: انجام این کار به افزایش سطح ایمنی تردد در جاده ها، جلوگیری از آسیب رسانی به تاسیسات جانبی و پل های ارتباطی کمک می کند و علاوه بر این زمینه ساز تحقق اهداف جامع ستاد مبارزه با قاچاق کالا در سطح ملی و استانی نیز خواهد بود.
6122 /6118
خبرنگار: سارنگ عبداللهی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازیانتهای پیام /*


درباره gohari