خانه / دسته‌بندی نشده / حدود پنج تن مواد غذایی فاسد در گنبد کشف شد

حدود پنج تن مواد غذایی فاسد در گنبد کشف شدبه گزارش خبرنگار ایرنا، رضا صابری روز دوشنبه درجلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی این شهرستان افزود: این مقدار مواد غذایی فاسد و تاریخ مصرف گذشته در بازرسی از سه هزار و 854 واحد صنفی تهیه و توزیع مواد غذایی در گنبدکاووس کشف و ضبط شد.
وی بابیان اینکه طرح ملی بسیج سلامت نوروزی از 15 اسفند 96 تا 15 فروردین 97 درسطح این شهرستان اجرا شد، افزود: در اجرای این طرح، بازرسان مرکز بهداشت و نیز بازرسان دیگر ادارات و نهادها 60 واحد صنفی متخلف را با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی و 13 واحد دیگر را نیز پلمب کردند.
دکتر صابری به ماموریت های مرکز فوریت های پزشکی اورژانس 115 گنبدکاووس در این طرح نیز اشاره کرد و گفت: دراین ایام مجموعا یک هزارو 22 ماموریت شهری و جاده ای انجام شد که درمقایسه بامدت مشابه سال قبل حدود 30 درصد افزایش داشته است.
وی آمار مراجعه کننده به مراکز درمانی و اورژانس گنبدکاووس در تعطیلات نوروزی را 28 هزارو 441 بیمار اعلام کرد و یادآور شد: تمامی این بیماران به صورت سرپایی مداوا و 413 نفر دیگر نیز دراین مدت بستری شدند.
مدیر شبکه بهداشت و درمان گنبدکاووس همچنین به در پیش بودن هفته سلامت ( اول تا هفتم اردیبهشت) اشاره کرد و گفت: در این هفته و با همکاری برخی ادارات و نهادهای این شهرستان برنامه های متنوعی از جمله نواختن زنگ سلامت، برگزاری همایش پیاده روی و دوچرخه سواری عمومی پیش بینی شده است.
دکتر صابری افزود: در هفته سلامت امسال بخش داخلی شماره 2 بیمارستان شهدای 12 دی گنبدکاووس با ظرفیت 25 تخت و با مشارکت چهار میلیارد و 500 میلیون ریالی خیرین به بهره برداری زسیده و عملیات اجرایی دو پایگاه اورژانس جاده ای در روستای دماغ و چپرقویمه نیز آغاز می شود.
به گزارش ایرنا، معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه گنبدکاووس نیز دراین جلسه با تبریک در پیش بودن هفته سلامت، برلزوم همکاری و تعامل همه ادارات و نهادها در برگزاری مطلوب برنامه های پیش بینی شده این هفته تاکید کرد.
عبدالقدیر کریمی با تاکید بر ضرورت ارتقای سلامت عمومی درجامعه، گفت: آموزش و آگاهی بخشی به جامعه مهمترین رکن در ارتقای سلامت است که همه ادارات و نهادها بویژه آموزش و پرورش، دانشگاه ها، رسانه های ارتباط جمعی و ادارات فرهنگی نقش موثری در این حوزه دارند.
شهرستان گنبدکاووس با 350 هزار نفر جمعیت درشرق استان گلستان واقع است.
1860/3039/انتهای پیام /*


درباره gohari