خانه / دسته‌بندی نشده / حاشیه نشینی چابهار حاصل خشکسالی 18 ساله سیستان وبلوچستان است

حاشیه نشینی چابهار حاصل خشکسالی 18 ساله سیستان وبلوچستان استعبدالرحیم کردی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه تبعات و مشکلات اجتماعی و بافت های ناکارآمد شهری گریبانگیر منطقه آزاد چابهار می شود، اظهار داشت: هزاران نفر از جمعیت روستاهای چابهار و شهرستانهای همجوار با امید به اشتغال و زندگی بهتر مهاجرت کرده اما به دلیل نبود درآمد در حاشیه شهر چابهار ساکن شده اند.
وی بیان کرد: هم اینک برای ساماندهی و توسعه مناطق حاشیه نشین چابهار اتفاق خاصی نیفتاده است و هر سازمانی برای خدمات رسانی کار خود را انجام می دهد که تاکنون نتیجه مثبتی نداشته است.
وی افزود: بافت های فرسوده و ساماندهی مناطق حاشیه نشینی با مدیریت یکپارچه با اختیارات کامل می تواند مشکلات حاشیه نشینی را در مدت زمان کوتاهی حل کند.
مدیر عامل منطقه آزاد چابهار بر اجرایی و عملیاتی شدن اقدامات لازم در حل مشکلات حاشیه نشینی تاکید و خاطر نشان کرد: چنانچه تدبیری در قالب کارگروه مشترک اندیشیده نشود قطعا مشکلات عدیده ای برای شهرستان چابهار و به تبع آن استان بوجود خواهد آمد.
وی گفت: نوع ساخت و ساز در مناطق حاشیه نشینی با مصالح کپری، بلوک سیمانی وغیره است که به نوع درآمد شخص بستگی دارد و کاملا فقر و بیکاری عده ای از ساکنان مشخص است.
کردی افزود: فراهم کردن امکانات نظیر برق، آب، راه، آموزش و بهداشت از سوی مسئولان ضروری است و باید شاخص های دسترسی مردم به امکانات در روستاها فراهم شود.
وی ادامه داد: بسیاری از ساکنان حاشیه نشین کارگران کارگاهها و کارخانه های بزرگ وکوچک هستند و با کسب درامد اندک در شرایط بد و بدون امکانات زندگی می کنند.
وی تصریح کرد: سازمان منطقه آزاد چابهار آمادگی کامل و همه چانبه در چارچوب فعالیت های این کارگروه را دارد و همکاری لازم را انجام خواهد داد.
رئیس شورای اسلامی شهرستان چابهار نیز اظهار داشت: بیش از 43 هزار نفر ساکن در مناطق حاشیه شهر چابهار از 20 سال پیش بدون امکانات برق و آب روزگار می گذرانند.
معین الدین سعیدی خواستار حل مشکلات برق، آب، بهداشت، فضای آموزشی و ساماندهی اصولی مناطق حاشیه نشینی چابهار شد و گفت: مسئولان استانی و کشوری برای ساماندهی مناطق حاشیه نشینی چابهار بطور جدی چاره اندیشی کنند.
3043 **6081انتهای پیام /*


درباره gohari