خانه / دسته‌بندی نشده / جذب 89 سرمایه گذار خارجی در شهرک های صنعتی کشور

جذب 89 سرمایه گذار خارجی در شهرک های صنعتی کشوربه گزارش ایرنا، فرشاد مقیمی عصر چهارشنبه در آیین پایانی نمایشگاه تخصصی دستاوردهای تولیدی البرز در کرج افزود: این نوع سرمایه گذاری تاثیر بسزایی در توسعه صادرات، اشتغال و ورود فناوری به کشور را داشته است .
وی اظهارداشت: از ابتدای سال جاری تاکنون 384میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در شهرک های صنعتی کشور داشته ایم و پیش بینی می شود در بخش صادرات تا پایان امسال به رقم 2 میلیارد دلاربرسیم.
معاون برنامه ریزی و عضو هیات مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرکها صنعتی ایران افزود:نمایشگاه ها نقش موثری در معرفی بازار نهایی واحدهای تولیدی دارد و امروز باید فرهنگ مصرف کالای ایرانی را ترویج داد که با این اقدام ضمن تشویق تولید کنندگان زمینه اشتغال بیشتر را رقم زد.
وی ادامه داد: برای صادرات نیاز به زیر ساخت هایی مانند حمل ونقل و پایانه های صادراتی است و با این هدف برای بهبود فضای کسب وکار یک و هشت دهم میلیارد دلار فروش محصولات صنایع کوچک در سال گذشته محقق و نمایشگاه هایی برای فروش محصولات در خارج از کشور داشتیم .
وی تاکیدکرد: برای بهبود صادرات درامور بسته بندی آموزش های لازم داده شده و در ستاد تسهیل کشوری و با حضور دستگاه های مرتبط بر اساس ابلاغیه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مصوبات لازم تنظیم می شود.
وی ادامه داد: اکنون هر واحد صنعتی کوچک درکشور 40 نفر اشتغال موقت و 20 اشتغال ثابت ایجاد می کند.
8029/ 6155خبرنگار:حکیمه کشاورز**انتشاردهنده: محمد عزیزپورانتهای پیام /*


درباره gohari