خانه / دسته‌بندی نشده / جانشین فرمانده ناجا:360میلیون یورو و دلار قاچاق کشف و ضبط شد

جانشین فرمانده ناجا:360میلیون یورو و دلار قاچاق کشف و ضبط شدسردار اسکندر مومنی روز پنجشنبه در جمع خبرنگاران در ساری با اشاره به اینکه برخورد و مقابله با قاچاق ارز به صورت مستمر تا پایان سال جاری از ماموریت های اصلی ناجا محسوب می شود، افزود: 112نفر از قاچاقچیان و دلالان ارزی دستگیر و تحویل مراجع قانونی شدند.
وی به پلمپ 50 صرافی غیر مجاز و اخطار به 100صرافی که فعالیت های غیر قانونی ارزی انجام داده اند اشاره کرد و بیان داشت: از آنجاییکه سال 97 به سال حمایت از کالای ایرانی نامگذاری شده است، مبارزه با قاچاق کالا و ارز به صورت گسترده تر از سال های دیگر در ناجا انجام می شود.
سردار مومنی به شکل گیری ساختار پلیس در گمرگ های کشور اشاره کرد و گفت: در صورتی که وزارت اقتصاد و دارایی زمینه استقرار پلیس در گمرگات کشور را فراهم کند، به طور یقین برخورد با قاچاق کالا و ارز گسترده تر می شود و پلیس گمرگ آماده استقرار است.
وی به افزایش 50 درصدی کشفیات سال 96 نسبت به سال 95 در ناجا اشاره کرد و گفت: پوشاک ، کفش و انواع پارچه که برای پوشاک استفاده می شود، بیشترین کالای قاچاق در سال گذشته بوده است.
وی با بیان اینکه باندهای بزرگ که قاچاق بیش از 500میلیون تومانی را انجام می دهند، بیشترین قاچاقچیان کشور هستند، گفت: ناجا نیز در صدد متلاشی کردن این باند ها در سال جاری است.
**حدود نیمی از جرائم فضای مجازی از پیام رسان تلگرام است
جانشین فرماندهی ناجا با بیان اینکه در سال 96 ، 50 سایت التهاب آور امنیتی در کشور مسدود شده است، گفت: بر اساس بررسی های صورت گرفته جرائم فضای مجازی که عمده آن کلاهبرداری است در سال 96 نسبت به سال قبل (95) 40 درصد بیشتر شده است.
مومنی ادامه داد: 48درصد از جرائم فضای مجازی از پیام رسان تلگرام است که به دلیل اینکه سرور مرکزی آن در خارج از کشور مدیریت می شود، شناسایی و کشف متخلفان سخت و اندک بوده است.
وی از کنترل و نظارت بیشتر مامورین ناجا در سال جاری خبر داد و گفت: نصب دوربین در داخل کلانتری ها ، خودروها و حتی لباس ماموران در دستور کار قرار گرفته است.
جانشین فرماندهی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران به اجرای طرح دریا و امنیت اخلاقی در تابستان سال جاری ناجا اشاره کرد و گفت: این طرح امسال با شدت و برنامه ریزی بهتری عملیاتی می شود.
6990/1899انتهای پیام /*


درباره gohari