خانه / دسته‌بندی نشده / تکریم معلمان زمینه ساز ارتقای فرهنگ و تعالی نسل آینده است

تکریم معلمان زمینه ساز ارتقای فرهنگ و تعالی نسل آینده استبه گزارش ایرنا، مجید صفری روز سه شنبه در همایش بزرگداشت هفته‌ معلم که با حضور فرهنگیان دماوند در اردوگاه مصطفی خمینی برگزار شد با بیان اینکه آموزش و پرورش یکی از ارکان اساسی جامعه است، اظهار کرد: تربیت و پرورش‌ نیروی‌انسانی برعهده آموزش و پرورش است و با توجه به اینکه نیروی انسانی بزرگترین‌ سرمایه یک جامعه است، جایگاه و مقام‌ معلم بسیار ارزشمند می باشد.
وی با بیان اینکه نگاه خود را به نظام آموزشی تغییر دهیم و همواره حامی این نهاد فرهنگی و علمی باشیم، گفت: داشتن برنامه های محلی و بومی سازی سیاست های دولت در بخش آموزش و پرورش می تواند بسیاری از مطالبات این بخش را تامین کند.
این‌مقام مسئول با اشاره به قابلیت ها و پتانسیل های شهرستان دماوند بیان کرد: استفاده از پتانسیل ها می تواند بخش عمده ای از فرصت‌های از دست رفته را جبران کند و جایگاه آموزش‌ و پرورش را در دل خانواد‌ه‌ها و جامعه ارتقا دهد.

** استخدام معلمان حق التدریس راهی موثر در رفع مشکل جذب نیرو است
مهرداد پورفتحی، رئیس اداره اموزش و پرورش دماوند همچنین به خبرنگار ایرنا گفت: شهرستان دماوند 1200 معلم‌ شاغل و حدود 1200 بازنشسته دارد که با توجه به بازنشستگی تعدادی از معلمان در سال جاری، نیازمند جذب نیرو هستیم.
رئیس آموزش ‌و پرورش شهرستان دماوند با اشاره به تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریسی و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش و رای مثبت آن از سوی نمایندگان مجلس، گفت: استخدام معلمان حق التدریس راه موثری در رفع مشکل جذب نیرو است.
وی در خصوص استخدام نیروهای جدید، بیان کرد: اقدامات آن در حال انجام است و براساس نیاز هر منطقه، آموزش ‌و پرورش جذب نیرو خواهد داشت.
این مقام‌ مسئول با بیان اینکه سیاست آموزش و پرورش دماوند امسال در سه مقوله پرورشی، مشاوره‌ای و آموزش است، بیان کرد: 180 نفر از معلمان شهرستان در سامانه معلمان نمونه مشخصات‌ شان را وارد کردند که از این تعداد 8 نفر به عنوان معلم نمونه انتخاب شدند که 7نفر از آنان معلم ‌نمونه‌ منطقه‌ای و 1نفر از به عنوان معلم نمونه استانی است.
وی با اشاره به کسب موفقیت های علمی این نهاد در حوزه شهرستان، بیان کرد: دانش آموزان دماوندی توانستند طی یک سال گذشته در مسابقات ورزشی و بین‌المللی، المپیاد ها و .. رتبه‌ خوبی کسب کنند و این موفقیت ها نتیجه تلاش معلمان است.
شهرستان دماوند با جمعیتی افزون بر 100هزار نفر در 45 کیلومتری شهر تهران واقع شده است.
*برای اطلاع از اخبار متنوع انتشار یافته در شبانه روز با کانال ایرنا استان تهران در تلگرام به نشانی IRNATEHRAN@ همراه شوید.
تهرام/7246/ 1539انتهای پیام /*


درباره gohari