خانه / دسته‌بندی نشده / توجه نکردن به جلو علت بیشتر تصادفات نوروزی است

توجه نکردن به جلو علت بیشتر تصادفات نوروزی استسرهنگ نصرالله بیگلری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: از آغاز طرح ترافیک نوروزی در 24 اسفند ماه تاکنون سه مورد واژگونی خودرو به همراه سه فقره فوت سرنشینان آن در سطح جاده ای استان به وقوع پیوسته که علت همه آنها توجه نکردن به جلو از سوی رانندگان آن بوده است.
وی ادامه داد: پلیس همواره به رانندگان توصیه کرده تا هنگام سفر، به خصوص در مواقع تعطیلات که جاده ها با ترافیک سنگین و نیمه سنگین روبرو است، به ازای هر 2 ساعت رانندگی به مدت 20 دقیقه استراحت کرده و سپس ادامه مسیر دهند.
رئیس پلیس راه در ادامه به ترافیک نیمه سنگین در لاین شمالی آزادراه های قزوین-کرج، قزوین-رشت و قزوین – زنجان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در دومین روز از تعطیلات نوروزی قرار داریم از رانندگان درخواست می شود تا از شهرهای عبوری هم به عنوان محلی برای استراحت و هم به عنوان محل های گردشگری استفاده کنند.
به گفته وی، رانندگان همچنین هنگام رانندگی از سرعت غیرمجاز و تغییر مسیر ناگهانی خودداری کرده و در طول سفر نیز از صحبت کردن با تلفن همراه و سرنشینان خودرو اجتناب کنند.
همزمان با آغاز طرح ترافیک نوروزی از 24 اسفند ماه گذشته پلیس راه استان در قالب 74 تیم گشت خودرویی به همراه 28 دستگاه دوربین سیار جاده ای و 60 دستگاه دوربین لیزرگان نسبت به ثبت تخلفات رانندگی اقدام کرده است.
استان قزوین دارای 217 کیلومتر آزادراه، 292 کیلومتر بزرگراه، 253 کیلومتر راه اصلی و 563 کیلومتر راه فرعی است.
8054انتهای پیام /*


درباره gohari