خانه / دسته‌بندی نشده / تندباد موجب تخریب یک خانه و قطع 50 درخت در همدان شد

تندباد موجب تخریب یک خانه و قطع 50 درخت در همدان شدبیتا روحی جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینکه تخریب این خانه خسارت جانی نداشته است، اضافه کرد: خانه تخریب شده در میدان پروانه ها، کوچه کاهبار واقع شده است.
وی اظهار کرد: شدت باد همچنین منجر به تخریب کامل سقف پل عابر پیاده در بلوار کاشانی و چهار ایستگاه اتوبوس شد.
روحی بیان کرد: خوشبختانه به رغم شدت ورزش باد، سازه های نصب شده در سطح شهر آسیب جدی ندیده اند و فقط بنرهای شخصی پاره شده اند.
وی با بیان اینکه سرعت ورزش باد امروز در سطح شهر همدان 90 کیلومتر در ساعت گزارش شده و هم اینک از شدت آن کاسته شده است، افزود: براساس اطلاعات دریافت شده تا روز دوشنبه شاهد ورزش باد در سطح همدان خواهیم بود.
رئیس ستاد مدیریت بحران شهرداری همدان گفت: تمامی گروه های خدمات شهری مناطق چهارگانه شهرداری، 12 ناحیه، فضای سبز، زیباسازی، آتش نشانی، اتوبوسرانی و سایر حوزه های شهرداری فعالیت مستمر گشت زنی در سطح شهر همدان دارند.
وی با تاکید بر رعایت توصیه های ایمنی ستاد مدیریت بحران شهرداری به شهروندان، از رانندگان خواست تا از پارک خودرو در زیر درختان، داربست ها و تابلوها خودداری کنند.
وی فاصله گرفتن از درختان، پناه بردن به مکان های سرپوشیده، فاصله گرفتن از ساختمان های نیمه کاره، خودداری از تردد در پشت بام ها، بالکن و مکان های مرتفع و جمع آوری اشیاء و سایر ابزار از مقابل پنجره، بالکن و پشت بام ها را خواستار شد.
روحی با اشاره به بررسی طرح های مطالعاتی پیرامون پیشگیری از آسیب درختان در مواقع وزش شدید باد گفت: پایدار سازی درختان برای پیشگیری بادهای بعدی در دستور کار قرار دارد.
وزش شدید باد از بامداد امروز جمعه در سطح شهر همدان منجر به آسیب رساندن به بخش های مختلف شده است.
هم اینک سه هزار هکتار باغ های حریم شهر همدان و 580 هکتار پارک‌ و فضای سبز داخل محدوده در همدان وجود دارد.
شهرداری همدان دارای چهار منطقه و 12 ناحیه است.
7520/2090انتهای پیام /*


درباره gohari