خانه / دسته‌بندی نشده / تعیین هویت 28 شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در تهران

تعیین هویت 28 شهید تازه تفحص شده دوران دفاع مقدس در تهرانبه گزارش ایرنا سرهنگ حسین عشقی شامگاه جمعه در آیین وداع با پیکر 28 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس در حرم علی ابن مهزیار اهوازی اظهار کرد: تعدادی از این شهدای والا مقام در یک ماه گذشته توسط کمیته جستجوی مفقودین از منطقه عملیاتی شرق بصره مربوط به سال 1361 بودند که تفحص شدند.
وی افزود: همچنین تعدادی از این شهدا از جزیره ماهی مربوط به عملیات کربلای چهار و منطقه زویدات عراق مربوط به سال 1367 بودند که در یک ماه گذشته تفحص شده و برای شناسایی به تهران انتقال داده می شوند.
فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: پس از سقوط صدام حدود هفت سال کار تفحص پیکر شهدای دوران دفاع مقدس در خاک عراق با کارشکنی هایی که نیروهای اشغالگر غربی داشتند، متوقف شد که با پیگیری های انجام شده همزمان با خروج نیروهای اشغالگر آمریکایی و انگلیسی کار تفحص از سال 1390 از سر گرفته شد.
وی بیان کرد: آغاز عملیات تفحص از منطقه فاو و عملیات والفجر هشت بود و پس از آن کار تفحص در جزایر مجنون مربوط به عملیات بدر و خیبر و پس از آن سایر مناطق عملیاتی ادامه یافت.
سرهنگ عشقی تصریح کرد: یکی از راه های کشف پیکر شهدا در کشور عراق استفاده از اطلاعات بومی مردم منطقه است که تاکنون کمک شایانی برای تفحص مفقودین به ما کرده است.
پیکرهای پاک و مطهر 28 شهید تازه تفحص شده دوران هشت سال دفاع مقدس روز پنجشنبه از طریق شلمچه وارد کشور شد و روز جمعه به اهواز منتقل و آیین وداع با پیکر این شهدای والا مقام در حرم علی ابن مهزیار اهوازی برگزار شد.
7152/6002 خبرنگار: محمدرضا خبازان **انتشار: کبری آقازریانتهای پیام /*


درباره gohari