خانه / دسته‌بندی نشده / بی توجهی به پدیده های اجتماعی هزینه ها را افزایش می دهد

بی توجهی به پدیده های اجتماعی هزینه ها را افزایش می دهدبه گزارش ایرنا، کریم الله شعبانی روز چهارشنبه در هممایش مددکاری اجتماعی استان زنجان افزود: کاهش آسیب های اجتماعی در جامعه به عزم عمومی و همکاری مستمر دستگاههای متولی این حوزه نیاز دارد.
این مسئول خاطرنشان کرد: با کمک مددکاران آسیب های اجتماعی را می توان کاهش داد و این گروه باید بیش از گذشته خود را به دانش و انگیزه کاری ارتقا دهند.
وی اظهار کرد: این در حالی است که آسیب های اجتماعی از پیچیدگی های زیادی برخوردار بوده و طی سالهای گذشته این آسیب ها نهاد خانواده را نیز دچار مشکل کرده است.
این مسئول اظهار کرد: مسائل اجتماعی نیز در جامعه در مقایسه با سال های گذشته روند افزایشی یافته و در این میان مشاغلی مهم و با اهمیت مانند مددکاری سهم عمده ای در کاهش آسیب ها دارد.
وی بیان کرد: مددکاران اجتماعی با بهره گیری از دانش و ارتقای حس همنوع دوستی در کاهش آلام و آسیب وارد شده به گروههای هدف نقش مهمی بر عهده داشته و تداوم این امر نتیجه مثبتی به همراه دارد.
سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری زنجان ادامه داد: در جامعه سنتی گذشته مسائل و اختلافات بوجود آمده توسط ریش سفیدان برطرف می شد اما متاسفانه امروز با تحولات انجام گرفته و منافع فردی و سودجویی ها به بروز مشکلات و اختلاف ها دامن زده است.
وی افزود: یکی از راهکارها این است که مددکاران با تحلیل مسائل اجتماعی در صدد برطرف کردن آنها باشند
7320/8068انتهای پیام /*


درباره gohari