خانه / دسته‌بندی نشده / بیش از 434 هزار سند تک برگ در آذربایجان غربی صادر شد

بیش از 434 هزار سند تک برگ در آذربایجان غربی صادر شدامیر جوان کیا روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: همچنین 2 میلیون و 750 هزار هکتار اراضی ملی در آذربایجان غربی وجود دارد که برای 2 میلیون و 450 هزار هکتار از این اراضی سند کاداستر صادر شده است.
وی با اشاره به اینکه صدور سند تک برگ از شهریور سال 89 در استان آغاز شده است، ادامه داد: طرح تعویض اسناد دفترچه ای و صدور سند تک برگ در برنامه پنج ساله ششم توسعه یکی از ملزومات قانونی است و برای تثبیت مالکیت اراضی و واحدهای مسکونی اسناد دفترچه ای به اسناد تک برگی تبدیل می شود.
وی با اشاره به مهمترین مزایای این طرح، بیان کرد: این اسناد دارای ایمنی بالایی نسبت به اسناد قبلی بوده و موارد امنیتی به کار رفته در این اسناد باعث می شود تا جعل این اسناد بسیار مشکل شود که این امر بروز تخلفات بخش اسناد را کاهش می دهد.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک آذربایجان غربی اضافه کرد: پالایش اسناد مالکیت، رفع مشکلات در اسناد، بهره مندی از نقشه های یوتی ام (UTM) و سهولت در تعیین وضعیت مکانی املاک از مهمترین مزایای اجرای این طرح است.
وی بیان کرد: هزینه تعویض اسناد دفترچه ای و صدور سند تک برگی 500 هزار ریال بوده و در کمتر از 2 روز اسناد آماده و به دست صاحبان املاک می رسد.
جوان کیا ادامه داد: شهروندان و صاحبان اسناد دفترچه ای قبل از اینکه این طرح اجباری شود در اسرع وقت نسبت به تعویض دفترچه های خود اقدام کنند تا برای تمامی املاک و زمین های استان سند تک برگ کاداستر صادر شود.
به گزارش ایرنا 225 دفتر اسناد رسمی و 220 دفتر ازدواج و طلاق در آذربایجان غربی فعالیت دارد و به واسطه احراز هویت دیجیتال و الکترونیکی شدن انواع خدمات، جلوی هرگونه سوء استفاده و دستکاری در اسناد گرفته شده و جعل و دخل و تصرف در اسناد تک برگی نیز به صفر رسیده است.
8135/3072انتهای پیام /*


درباره gohari