خانه / دسته‌بندی نشده / برپایی نمایشگاه مینیاتور نقش ایران در آستارا

برپایی نمایشگاه مینیاتور نقش ایران در آستارابه گزارش خبرنگار ایرنا سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی آستارا عصر یکشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه گفت: سبک مینیاتور نقش ایران در سامانه آثار ادبی و هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به نام شروین شهبازی ثبت شده تا الگویی برای علاقمندان هنرهای تجسمی باشد.
شاپور تشرینی افزود: در این آثار با استفاده از مداد رنگی و با ظرافت خاص، داستان های شاهنامه و پادشاهان ایرانی نگارگری شده است.
شهبازی پیش از این، آثار خود را در چهار نمایشگاه گروهی عرضه کرده بود و این، اولین نمایشگاه انفرادی اوست. این نمایشگاه به مدت یک هفته از ساعت 9 تا 13 و 15 تا 18برای بازدید علاقمندان دایر است و در اواسط بهمن ماه، در مجتمع فرهنگی هنری خاتم الانبیاء رشت برپا خواهد شد.
شهبازی نیز در خصوص آثارش گفت: آماده کردن هر تابلو مینیاتور حدود 40 ساعت طول کشیده و در این نمایشگاه، 25 اثر در معرض دید عموم قرار گرفته است.
400 هنرمند در هفت انجمن هنری شهرستان آستارا فعالیت می کنند.

** آب شرب روستای هجرت آستارا وصل شد
مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی آستارا گفت: با تجهیز تاسیسات آبرسانی روستای هجرت این شهرستان، جریان آب، وصل و نیاز 350 خانوار آن برطرف شد.
قاسم کباری شامگاه یکشنبه با اعلام این خبر به ایرنا افزود: در روزهای گذشته آب شرب این روستا قطع و منجر به واکنش کاربران شبکه های اجتماعی شده بود که با صرف یکصد میلیون ریال، یک دستگاه پمپ شناور در تاسیسات آبرسانی آن نصب شد.
آستارا 2 بخش و 62 روستا دارد و هشت هزار و 478 مشترک آن، تحت پوشش شبکه آبرسانی روستایی هستند.

** کشف 350 اصله چوب آلات جنگلی قاچاق در آستارا
سرهنگ رسول عزیزی فرمانده نیروی انتظامی آستارا گفت: 350 اصله چوب آلات از نوع درختان افرا، راش، توسکا و ممرز توسط ماموران ایستگاه بازرسی قلعه، از یک دستگاه کامیون در محور آستارا – اردبیل کشف و در این رابطه یک نفر متخلف دستگیر و به محاکم قضایی معرفی شد.
وسعت اراضی ملی آستارا 40 هزار هکتار است و 32 هزار هکتار آن را گونه های جنگلی بلوط، راش، توسکا، ممرز، نمدار، ملج، لیلکی، انجیلی، آزاد، افرا، گردو، شیردار، گیلاس وحشی، فندق، شمشاد جنگلی و ون در بر می گیرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان واقع است.
خبرنگار:یوسف هدایتی**انتشاردهنده:کبیری
7105 / 7124/2007انتهای پیام /*


درباره gohari