خانه / دسته‌بندی نشده / بررسی راهکارهای ارتقای امنیت غذایی و ورود ایران به بازارهای اروپا

بررسی راهکارهای ارتقای امنیت غذایی و ورود ایران به بازارهای اروپابه گزارش ایرنا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشورمان روز سه شنبه در بروکسل با ‘فیل هوگان’ کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی اتحادیه اروپا، ‘آندریاس اندریوکایتیس’ (Vytenis Andriukaitis) کمیسیونر بهداشت و ایمنی غذایی اتحادیه اروپا و همچنین خانم ‘مژی دوبلوک’ وزیر امور اجتماعی و بهداشت عمومی بلژیک دیدار و گفت وگو کرد.
دکتر هاشمی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در بروکسل در خصوص دیدارهای امروز گفت: با وزیر بهداشت فدرال بلژیک و دو کمیسیونر اتحادیه اروپا دیدارهای خوبی داشتیم که در راستای توسعه روابط و علاقه مندی برای گسترش همکاری ها بود.
وی افزود: با وزیر بهداشت فدرال بلژیک در خصوص کارهای مشترکی که می توانیم میان دو کشور بخصوص در حوزه پژوهش و آموزش و همچنین استانداردهای دارویی و تجهیزات پزشکی انجام دهیم گفت وگو کردیم.
دکتر هاشمی خاطرنشان کرد: با دو کمیسیونر هم جلسه بسیار مفیدی داشتیم و در خصوص راهکارهای ارتقای امنیت غذایی در ایران و همچنین ورود راحت تر ایران به بازارهای اروپایی و استفاده از توانمندی های اتحادیه اروپا برای ارتقای کیفیت محصولاتی که از ایران می تواند به بازارهای جهانی از جمله اروپا صادر شود، بحث و گفت وگو شد.
وی افزود: تمام این مسائل از این جهت می تواند با سلامتی مردم ایران ارتباط پیدا کند که بخشی از سلامتی در سایه غذای خوب و آشامیدنی های سالم محقق می شود و از این جهت صحبت های خوبی داشتیم.
وزیر بهداشت افزود: علاوه بر کمیسیونر کشاورزی و توسعه روستایی ، جلسه ای هم با کمیسیونر عالی اتحادیه اروپا در حوزه بهداشت و امنیت غذا داشتیم که جلسه خیلی خوبی بود در خصوص تولید واکسن ، تولید دارو و درعین حال راه های مبارزه با دخانیات و مواد دخانی، مصرف آنتی بیوتیک ها و همچنین مواد پروتئینی که عمدتا در حوزه دامپزشکی است ، راهکارهای مجهز ساختن آزمایشگاه ها هم از نظر فناوری و هم از نظر دانش ، بحث شد و گروه کاری هم مشخص شد و امیدواریم در آینده همکاری های بهتر و بیشتری داشته باشیم.
وزیربهداشت بر استفاده بخش خصوصی کشور از فرصت های همکاری با اتحادیه اروپا نیز تاکید کرد و گفت: بخش خصوصی ما می تواند با استفاده از این فرصت های همکاری ضمن استفاده از تجریبات جهانی، محصولات خود را در قالب ارتقای استانداردهای موجود در ایران به استانداردهای اروپایی نزدیک کند و در بازارهای بین المللی حضور پیدا کند.
وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: در این سفر امضای تفاهمنامه ای در دستور کار نبوده است البته قراردادهایی میان شرکت های بخش خصوصی دو طرف در حاشیه این سفر امضاء می شود.
وزیر بهداشت و هیات همراه بعد از ظهر سه شنبه همچنین از پارک علم و فناوری بلژیک در منطقه ‘شارلروا ‘ در جنوب بروکسل بازدید و راهکارهای توسعه روابط و همکاری پارک های علم و فناوری ایران و بلژیک را مورد بررسی و تاکید قرار داد.
دکتر هاشمی همچنین در ادامه این سفر عصر سه شنبه از شرکت ‘ای بی ام’ ( AMB ) بلژیک سازنده تجهیزات گندزدایی از پسماندها و ضایعات بیمارستانی بازدید کرد.
اروپام**1078*شبس*1613*انتهای پیام /*


درباره gohari