خانه / دسته‌بندی نشده / امنیت پایدار در استان کرمان نتیجه وفاق عمومی است

امنیت پایدار در استان کرمان نتیجه وفاق عمومی استبه گزارش ایرنا ،مدیرکل اداره اطلاعات استان کرمان بمناسبت میلاد حضرت امام زمان و هفته سربازان گمنام آن امام (عج) طی نشست خبری رویکردهای این نهاد مردمی امنیتی را تشریح کرد.
* وزرات اطلاعات برخاسته از بطن جامعه است
مدیرکل اطلاعات گفت : سربازان گمنان حضرت امام زمان (عج ) خود را متعلق به مردم می دانند و مقابله با مخلان امنیت بمنظور فراهم نمودن امنیت پایدار سرمایه گذاری و آسایش مردم را در اولویت کاری خود می دانند .
وی به تفاوت ماهیتی سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی با دیگر سیستم های اطلاعاتی رایج در دنیا پرداخت و گفت : سیستم اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر مردم است و بر مردم تکیه دارد در حالی که سیستم های اطلاعاتی غربی عمدتا خود را جریانی، حزبی و فردی می دانند و خود را خدمتگزار مردم نمی دانند.
**محور حرکت در وزارت اطلاعات شرع و قانون
وی محور حرکت در وزارت اطلاعات را شرع و قانون عنوان کرد و گفت: تمامی فعالیت ها براساس مبانی اعتقادی و شرعی انجام می گیرد ولی سایر سرویس های اطلاعاتی بخصوص در دنیای غرب این کار را انجام نمی دهند.
وی تاکید کرد: وزارت اطلاعات بر مبنای قانون حرکت می کند و مبنای حرکت و فعالیت ما قانونمداری و پرهیز از قانون گریزی است.
وی افزود: وزارت اطلاعات بر محور اخلاق فعالیت می کند و اخلاق مداری اسلامی اولویت نخست ماست در حالی که در سرویس اطلاعاتی غرب، چنین نیست.
وی وزارت اطلاعات را مجموعه ای مستقل و فراجناحی خواند و گفت: در قانون تاسیس وزارت هم این موضوع آمده است و امام راحل(ره) نیز فرمودند استقلال وزارت حفظ شود.
مدیرکل اطلاعات استان کرمان بیان کرد: وزارت اطلاعات در خدمت همه مردم و سایر افراد در حوزه های امنیتی است و از همگان می خواهیم که در راستای موارد و مباحثی که ذکر شد با این مجموعه همکاری کنند.
**تقدیر از همراهان سربازان گمنام
وی در بخش دیگری با تبریک این ایام به اعضای شورای تامین و قاطبه مردم بخصوص خانواده های معزز شهدای گمنام این وزراتخانه و قدردانی از همسران و فرزندان سربازان گمنام که با همراهی و تحمل سختی ها در اجر گمنامی آنان شریک هستند به برخی ویژگی های سربازان گمنام اشاره کرد.
**ویژگی های سربازان گمنام
وی گفت: سربازان گمنام امام زمان (عج) و اعضای جامعه اطلاعاتی دارای ویژگیهای خاص از جمله ولایت پذیری و تبعیت محض از منویات امام راحل (ره) و مقام معظم رهبری ، انقلابی بودن ، مردمی بودن و مورد اعتماد عمومی بودن وزارت طلاعات و ارتباط مستمر با اقشار مختلف مردم و رعایت الزامات شرعی ، اخلاقی و قانونی در فعالیت های اطلاعاتی – مزین بودن به نشان مقدس گمنامی و سخت کوشی و مجاهدت شبانه روزی هستند.
وی گفت : اداره کل اطلاعات با همراهی و هم افزایی اعضای شورای تامین استان و شهرستان ها و مجموعه جامعه اطلاعاتی استان نسبت به برقراری و ایجاد امنیت تعهد و وظیفه اصلی را دارد.
وی ادامه داد: با بهره گیری از همه ابزار و توان خود و با ایجاد اشراف و تسلط اطلاعاتی بر بسترها و عوامل ناامنی ؛ در راستای تحقق امنیت پایدار و احساس امنیت عمومی تلاش داریم .
** رضایتمندی مردم و مسئولان از امنیت موجود
مدیرکل اطلاعات استان کرمان گفت :در سال های گذشته تعداد زیادی از باندها و عوامل ناامنی در سطح این استان مورد ضربه قرار گرفته که رضایتمندی مردم و مسئولان را در پی داشته است و بهبود مؤلفه های امنیتی و برتر شدن استان در سال گذشته مؤید این موضوع است.
وی گفت :این اداره کل در طی سنوات اخیر با همراهی سایر حوزه های امنیت در راستای انجام اقدامات مقابله ای در مبارزه با مفاسد کلان اقتصادی از قبیل زمین خواری ، قاچاق کالاو ارز، و … فعالیت ها و اقدامات مؤثری داشته است .
وی گفت : به کسانی گاها به دنبال اخلال در امنیت و آسایش مردم هستند و یا با تحریک بیگانگان قصد ایجاد هرگونه ناامنی و اخلال در روند امور عادی و بنیان های ارزشی مردم را داشته باشند هشدار داده می شود که با قاطعیت با آنان برخورد شده و اجازه هیچگونه تحرکی به آنها داده نخواهد شد.
**هشدار به افراد سابقه دار متواری
وی اضافه کرد: همچنین به افرادی متواری که از قبل دارای سابقه شرارت و ناامنی بوده اعلام می شود با مراجعه به دستگاه های مسئول و معتمدین استان می توانند با برخورداری از رأفت اسلامی ، درخواست اخذ امان نامه ارائه کنند تا در کمیسیون اعطای امان نامه که دبیرخانه آن در اداره کل اطلاعات است مورد بررسی و اعلام نظر قرار گیرد.
** رویکردهای اداره اطلاعات استان کرمان
وی ممانعت از نفوذ بیگانگان ، اطلاع رسانی به موقع و ارائه تحلیل های هدفمند به سیستم تصمیم ساز و تصمیم گیر کشور ،تلاش مستمر و پیگیری برای شناسایی و خنثی سازی تحرکات سرویس های اطلاعاتی حریف را از جمله رویکردها عنوان کرد .
وی یکی از مهمترین و اصلی ترین رویکرد دستگاه اطلاعاتی را بهره گیری از توان امت حزب الله و مردم برشمرد که در برقراری امنیت موجود نقش انان بسیار مهم و غیر قابل انکار است .
وی ضمن تشکر از افرادی که گزارشات مشکوک امنیتی را به اعضای جامعه اطلاعاتی ارسال می کنند ،تقاضا کرد همانطور که حضرت امام (ره) فرمودند :’همه شما باید سازمان اطلاعاتی باشید’، توجه نموده و تمام موارد مشکوک را به ستاد خبری ها منعکس کنید.
**اقدامات سربازان گمنام در تحقق اقتصاد مقاومتی
مدیرکل اداره اطلاعات استان کرمان از اقتصاد به عنوان یکی از مؤلفه های قدرت و امنیت ملی هر کشور نام برد و افزود:مقام معظم رهبری نیز با اشراف بر این مساله طی چند سال اخیر برای ایجاد حساسیت در دولتمردان و مردم ، عمده شعارهای سال را با رویکرد اقتصادی تعیین نموده اند و شعار مقاوم کردن اقتصاد نیز با هدف کاهش آسیب پذیری کشور در قبال توطئه ها و تلاطم های اقتصادی جهانی اعلام شده است .
وی گفت:به دلیل وجود استعدادها و امکانات تحقق اقتصاد مقاومتی، استان کرمان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی انتخاب گردیده و جامعه اطلاعاتی استان در راستای تحقق شعار سال و اقتصاد مقاومتی ،ادامه حمایت از دست اندرکاران و سرمایه گذاران داخلی و خارجی ،نظارت بر اجرای صحیح اهداف ترسیمی و صیانت از حوزه های فعال در این زمینه به ایفای نقش و وظیفه پرداخته و فعالانه در این زمینه حضور دارد.
وی ادامه داد: ولی نقطه مهم و اساسی در راستای موفقیت اقتصاد مقاومتی نقش برجسته مردم استان در اجرا و همراهی است که با تقسیم استان به مناطق هشت گانه و تعیین معین های استانی ، مردم نیز مشارکت و فعالیتهای مناسبی را داشته اند ولی توصیه ما این است که حضور مردم در تمام طرح ها و پروژه های اقتصاد مقاومتی استان پررنگ تر شده و به عنوان رکن اصلی موضوع نقش ویژه خود را پررنگ تر بازی کنند تا در سال جاری شاهد رشد غیرقابل انکار در حوزه اقتصاد مقاومتی استان و الگوی دیگر استانها باشیم .
وی به اهمیت سرمایه گذاری و رونق آبادانی در منطقه پرداخت و افزود:یکی از وظایف جامعه اطلاعاتی ؛ ایجاد آرامش و امنیت برای سرمایه گذاران است که به آن اشاره رفت و به همه دلسوزان در داخل و خارج کشور که قصد سرمایه گذاری در استان را دارند اعلام می شود ،تضمین امنیت آنان بر عهده دستگاههای اطلاعاتی بوده و با طیب خاطر می توانند در استان سرمایه گذاری نمایند.
** وفاق ملی پایدار مد نظر سربازان گمنام
وی گفت : انتظار می رود با توجه به هجمه همه جانبه دشمنان نظام و درک شرایط فعلی ، تمامی مدیران استان ضمن وفاق ملی و لحاظ نمودن منافع مردم استان و روحیه خستگی ناپذیر ، خدمات ملموس و قابل رؤیت به مردم ارائه کنند.
وی از مدیران خلاق و دلسوزی که فعالانه از طرح های اقتصاد مقاومتی در استان حمایت و شبانه روز فعالیت می کنند قدردانی کرد و اضافه کرد:از مردم فهیم استان در خواست دارم مدیرانی که در شرایط فعلی به صورت جهادی برای تحقق کارهای نشدنی گام برنداشته و در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی احتمالا کم توجه وکم کار هستند را به این اداره کل و دستگاه های نظارتی معرفی و قطعا در این رابطه با آنان برخورد قانونی خواهد شد.
**تاکید بر همکاری بیشتر مردم با ستادهای خبری
وی از مردم خواست تا هرگونه باند فسادآفرین اقتصادی که به سرمایه گذاری در استان و اعتماد مردمی ضربه می زنند را به ستاد خبری ها معرفی نمایند .
مدیرکل اداره اطلاعات استان در خصوص جامعه اطلاعاتی هم گفت : این مولفه مانند سیستم عصبی کشور است که باید بلافاصله تمامی موارد و مسائل مخصوصا مباحث ضد امنیتی را قبل از آسیب رساندن به پیکره نظام شناسایی ،منعکس و دفع نماید.
وی گفت : مطابق منویات مقام معظم رهبری ، وزارت اطلاعات مرکز ثقل جامعه اطلاعاتی به شمار می آید و لذا جامعه اطلاعاتی با همپوشانی و هم افزایی مثال زدنی برای ضربه زدن به اهداف دشمنان ، اقدامات بسیار مؤثری انجام داده و با سرویس دهی هدفمند و مستمر به یکدیگر ، برگزاری نشست های مشترک و تقسیم کار بین دستگاههای عضو جامعه اطلاعاتی شاهد امنیت پایدار و قابل توجه در استان هستیم .
** نقش مهم حراست ها در دستگاهای اجرایی
وی نیز به نقش حراست ها در دستگاه های اجرایی استان و نوع ارتباط و جایگاه آنها در تشکیلات اطلاعاتی پرداخت و گفت :واحدهای حراست در دستگاه های اجرایی و نهادهای انقلاب اسلامی و مؤسسات عمومی جزو مجموعه هایی است که پس از انقلاب شکل گرفت و کارکرد نهادی دارد ، به معنای تشکیلات برآمده از بطن انقلاب که برای حفاظت و پاسداری از ارزشها و دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است .
وی گفت :کسانی هم که در حراست ها اشتغال دارند به لحاظ صلاحیتی و انگیزه و اعتقاد به جمهوری اسلامی و ولایت جزو بهترین ها می باشند و ظرفیت بسیار زیادی برای تشکیلات اطلاعاتی و امنیتی کشور بوده که در همه شرایط به ویژه شرایط خاص و بحرانی در حفاظت و حراست از اطلاعات ، اسناد و اماکن و اموال بیت المال و همچنین مقابله با توطئه های دشمنان نقش برجسته ای ایفا می کنند.
مدیرکل اطلاعات استان کرمان از زحمات کارکنان حراست که تأثیرات بسیار مثبتی بر فرآیندهای تصمیم سازی و تصمیم گیری در دستگاه ها از خود به جا گذاشته اند تقدیر کرد.
** ارزیابی از سرویس های اطلاعاتی دشمن
وی به ارزیابی نقش و فعالیت بیگانگان و دستگاه های اطلاعاتی پرداخت و گفت: بیگانگان و در رأس آنان آمریکا، رژیم جعلی صهیونیستی و برخی دول غربی و عربی با استفاده از تمام ابزار و امکانات دنبال ایجاد ناامنی ، بحران آفرینی، سیاه نمایی و ایجاد یاس و نارضایتی در مردم به هر حربه و بهانه ای هستند.
وی گفت : این دستگاههای امنیتی دشمن با استفاده از عناصر فریب خورده داخلی و زباله های فراری و خارجی و تبلیغات حجیم و اغوا کننده رسانه ای از هیچ تهدیدی فروگذار نمی کنند .
وی ادامه داد:سرویس های اطلاعاتی این کشورهای متخاصم به شدت فعال هستند و اقدام به طراحی سناریوهای مختلف می کنند ، که به حمدالله با اشراف و تسلط اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) ، با توطئه های آنها مقابله شده و خواهد شد .
**انتظارات سربازان گمنام از مردم فهیم و همیشه در صحنه
وی گفت : انتظار می رود مردم فهیم ما که طی 40 سال پس از انقلاب اسلامی همواره توطئه ها را خنثی نموده اند با دشمن شناسی دقیق و بی توجهی به تبلیغات مسموم آنان در فضای مجازی و حقیقی دشمنان را نا امید و سر گردان کنند.
وی همچنین به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار اخیرشان با کارکنان وزارت اطلاعات و تاکید معظم له بر صلاحیت ها پرداخت و افزود:موضوع تعیین صلاحیتِ مشاغل حساس و کلیدی یکی از مأموریت های تشکیلات اطلاعات- امنیتی می باشد.
وی گفت : با توجه به اهمیت موضوع به ویژه نفود عناصر وابسته و مساله دار در مناصب و مشاغل حساس و یارگیری در بین مسئولان دستگاههای مختلف ، لذا توجه به احراز صلاحیت مدیران مشاغل حساس و انتصاب در مصادر امور ضروری می باشد و اداره کل اطلاعات استان با هدف تحقق منویات مقام معظم رهبری و ارتقای سلامت اداری ، تقویت و ارتقای احراز صلاحیت مدیران و مشاغل حساس را در دستور کار دارد.
**تبدیل تهدیدات شبکه های اجتماعی به فرصت
وی همچنین تهدیدات شبکه های اجتماعی را یاد آور شد و گفت : به خوبی می دانیم امروزه فضای مجازی در کنار محاسن و فرصت هایی که در اختیار کاربران و عموم مردم قرار داده ؛ به همین میزان و شاید بیشتر از آن دارای تهدیدات و آسیب پذیری هایی می باشد .
وی گفت : دشمنان و معاندین با استفاده از این ابزار در جهت تغییر نگرشهای ارزشی اعم از ملی و دینی ، ترویج بیگانگی و بی هویتی و خود باختگی ، تضعیف اراده مردم خصوصا جوانان ، تلاش جدی دارند و اگر با برنامه ها و سیاست های دشمنان در فضای مجازی آشنا نباشیم مطمئنا ، از تهدیدات آنها در امان نخواهیم بود که خانواده ها و دستگاههای متولی در این خصوص مسئول بوده و باید نظارت لازم را داشته باشند.
** انتظار بیشتر از مردم در همراهی سربازان گمنام
وی در خاتمه انتظارات خود از جامعه و مردم را برای مقابله با دشمنان اعلام کرد و گفت :ما وسط میدان جنگ اطلاعاتی با دشمنان هستیم و آنان از همه امکانات برای ضربه زدن به نظام بهره گیری می کنند بنابراین تنها پشتوانه ما مردم فهیم استان هستند و تقاضا داریم با بصیرت و دشمن شناسی و همکاری مؤثر و درک شرایط زمانی بیشتر از قبل به دستگاه های اطلاعاتی با ارائه گزارشات امنیتی کمک کنند .
وی ادامه داد: توصیه دوم اینکه منافع ملی در حوزه های مختلف اعم از اقتصادی ، سیاسی ، فرهنگی ، اجتماعی و … بر منافع فردی ، گروهی و جناحی تقدم دارد از این رو لازم است مردم و مسئولان حمایت همه جانبه را به عمل آورده و بهانه ای به معاندین برای هرگونه سوءاستفاده ندهند.
وی گفت : بعضی از مسئولان به دلیل اینکه مسئول نظام هستند نمی توانند از امکانات گوناگون اداری برخوردار شده و در بیت المال دخل و تصرف و اشرافی گری نمایند بنابراین انتظار داریم هرگونه سوء استفاده احتمالی با ذکر مصادیق را مردم فهیم به ستاد خبری ها و یا حراست ادارات اعلام نمایند .
** تاکید بر پاسخگویی مدیران دستگاههای اجرایی
وی مسئولیت پذیری ، پاسخگویی و حل مشکلات مردم را از وظایف اصلی مدیران عنوان کرد و اظهار داشت : مدیرانی که توجه ویژه به وظایف و مأموریت های خود نداشته باشند مورد پیگرد قانونی قرار گرفته و از مدیران خدوم نیز تقدیر خواهد شد.
**سربازان گمنام برای استمرار امنیت پایدار تا پای جان ایستاده اند
مدیرکل اداره اطلاعات استان هم در خاتمه گفت : مساله نفوذ دشمنان و بیگانگان در ابعاد مختلف خصوصاً در حوزه های اقتصادی ، اجتماعی ، فرهنگی و سیاسی بسیار مهم و حیاتی بوده و انتظار داریم که آحاد مردم استان با حساسیت به آن توجه کرده و با ارائه موارد مشکوک و مظنون ، خادمان اطلاعاتی خود را یاری نمایند و دستگاه های اطلاعاتی و سربازان گمنام امام زمان (عج) هم تا پای جان در راستای برقراری امنیت پایدار در استان در کسوت گمنامی از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و نخواهند کرد .
5054انتهای پیام /*


درباره gohari