خانه / دسته‌بندی نشده / استخر ذخیره آب روستای هامانه اردکان به بهره‌برداری رسید

استخر ذخیره آب روستای هامانه اردکان به بهره‌برداری رسیدبه گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان، هادی مقیمی در آیین افتتاحیه این طرح، افتتاح و بهره‌برداری طرح‌های هفته دولت را فرصتی برای گرامی‌داشت یاد و خاطره خدمت‌گزاران شهید دولت یاد کرد و افزود: توسعه کشور مستلزم توجه همه‌جانبه به بخش زیرساخت به‌ویژه در روستاهاست.
فرماندار اردکان خاطرنشان کرد: بسترسازی و اشتغال زمینه زندگی و مهاجرت معکوس به روستاها را فراهم خواهد آورد و این بستر با تلاش در حفظ آب و رونق کشاورزی به‌دست خواهد آمد.
وی با اشاره به تکمیل فاز اول طرح استخر ذخیره آب روستای هامانه اظهار داشت: اولویت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های حفظ آب کشاورزی و استفاده از آب‌های سطحی در دستور کار دولت تدبیر و امید قرار دارد که طبق برنامه‌ریزی سازمان جهادکشاورزی و حمایت فرمانداری و بخشداری امروز شاهد بهره‌برداری از فاز اول استخر ذخیره آب روستای هامانه هستیم و تا پایان سال نیز فاز دوم این طرح به بهره‌برداری خواهد رسید.
معاون فنی جهاد کشاورزی نیز در ادامه با اشاره به اهمیت این طرح در ذخیره‌سازی آب‌های سطحی و سیلاب‌ها و نیز سرریز آب‌های فصل بارش اظهارداشت: این پروژه با سرمایه‌گذاری بالغ بر سه میلیارد و پانصد میلیون ریال به بهره‌برداری رسیده است.
سیدعلی حسینی‌پور افزود: این استخر ذخیره آب با ظرفیت 16 هزار مترمکعب در طول فصول کم‌بارش در بخش آب کشاورزی این روستا به کمک کشاورزان خواهد آمد.
حسینی‌پور به نیاز سرمایه‌گذاری سه میلیارد و پانصد میلیون ریالی این سازمان برای تکمیل فاز دوم این طرح اشاره کرد و افزود: فاز دوم استخر ذخیره آب روستای هامانه تاکنون بیش از 1 میلیارد و پانصد میلیون ریال هزینه در بر داشته که برای تکمیل این طرح ٢ میلیارد ریال دیگر مورد نیاز است.
پس از بهره‌برداری از فاز اول استخر ذخیره آب روستای هامانه، فرماندار اردکان یک واحد تمام‌مکانیزه مرغداری را در روستای سپیدان و پارک روستایی و دفتر دهیاری و شورای اسلامی روستای ساغند را نیز افتتاح کرد.
اردکان 98 هزار نفر جمعیت دارد و مرکز آن در 60 کیلومتری شمال شهر یزد واقع است.
7544/ 6197 خبرنگار: مژگان دشتی** انتشار: فلاحانتهای پیام /*


درباره gohari