خانه / دسته‌بندی نشده / استانهای کشور به بالگرد هلال احمر مجهز می شوند

استانهای کشور به بالگرد هلال احمر مجهز می شوندبه گزارش ایرنا، حمید ره‌انجام شامگاه دوشنبه در بازدید از پست های امدادی استان زنجان افزود: بر این اساس و برای تقویت امداد رسانی ها سه فروند بالگرد نیز تا خرداد ماه سال جاری تحویل استانها و با این کار بخشی از مشکلات برطرف خواهد شد.
وی اظهار کرد: طبق آمار ارائه شده از سوی دستگاههای متولی امر، سفرهای نوروزی تاکنون 12 درصد افزایش و سوانح جاده ای پنج تا 6 درصد نیز کاهش یافته که رعایت قوانین سهم بسزایی در کاهش تلفات احتمالی دارد.
ره انجام افزود: در نوروز مقرر بود تعدادی آمبولانس، ست های نجات و وانت در چرخه امداد رسانی جمعیت هلال احمر بکار گرفته شود، که متاسفانه مشکلات مالی در تحویل به موقع انها تاخیر ایجاد کرد.
وی خاطرنشان کرد: بعد تعطیلات نوروزی نسبت به تقویت تجهیزات بویژه انبارهای این جمعیت اقدام شود.
این مسئوول ادامه داد: با کمک مردم حدود 63 میلیارد تومان (630 میلیارد ریال) برای زلزله زدگان کرمانشاه جمع آوری شد و بر اساس برنامه ریزی ها برای هر خانواده سه قطعه لوازم خانگی در نظر گرفته شده است.
به گفته این مسئول، جمعیت هلال احمر با همه امکانات و نیروی انسانی در نوروز حضور پررنگ تری دارد و هم اکنون یکهزار و 300 پایگاه در کشور از 25 اسفند شروع تا 15 فروردین فعال بوده و خدمات رسانی می کنند.

**مجمع خیران استانی هلال احمر تشکیل می شود
سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور نیز در این بازدید گفت: مقدمات تشکیل مجمع خیرین استانی انجام گرفته و پیش نویس نهایی آن آماده شده است.
حبیب درگاهی افزود: با توجه به رایزنی های انجام گرفته موضوع مجمع خیرین در ماههای آینده به استانها ابلاغ و پس از برطرف کردن ایرادات نهایی به تشکیل آن اقدام می شود.
وی یادآوری کرد: جمعیت هلال احمر بویژه سازمان داوطلبان خود را حلقه اتصال توانمندان و نیازمندان می داند و در این میان این جمعیت هر نوع فعالیتی که بتواند خیر و برکت را به جامعه هدف (قشر آسیب پذیر و دردمند جامعه) برساند، استقبال می کند.
این مسئوول ادامه داد: این جمعیت از هر نوع فعالیت خیر خواهانه چه در حرکت های جهادی در قالب ویزیت رایگان در مناطق محروم ، تشکیل مجمع خیران و فعالیت های نوعدوستانه حمایت می کند و این مهم را در برنامه کاری سال جاری مورد توجه قرار داده است.
وی با اشاره به فعالیت های این سازمان اظهار کرد: این جمعیت در 2 مرحله از سال سبدهای غذایی بین خانواده های نیازمندان ، یکی در ماه مبارک رمضان با عنوان طرح ‘همای رحمت’ و دیگری در اوایل سال نو با عنوان’ فرشتگان رحمت’ توزیع می کند.
سرپرست سازمان داوطلبان جمعیت هلال‌احمر کشور ادامه داد: این طرح ها با کمکها و استقبال خوب مردمی مواجه شده و سبدهای غذایی به ارزش یک میلیون ریال بین خانواده های نیازمند توزیع می شود.
به گفته درگاهی، در استان زنجان نیز نزدیک به پنج هزار سبد غذایی برای توزیع به نیازمندان در حال آماده سازی است.
وی خاطر نشان کرد: طی بازدید های انجام گرفته از پست های امدادی شهرهای ابهر، خرمدره و زنجان آمادگی های بسیار خوبی به لحاظ امکانات و تجهیزات و هم به لحاظ نیروی انسانی وجود دارد که امیدواریم با کمک خیران کاستی‌های احتمالی این بخش ها نیز مرتفع شود.
این مسئول خاطرنشان کرد: در بحث حوادث غیرمترقبه هلال احمر متولی جمع آوری کمک های مردمی است چرا که به راحتی می تواند کارشناسی و بر حسب نیاز هزینه کند.
7320/8068انتهای پیام /*


درباره gohari