خانه / دسته‌بندی نشده / اختصاص 1.6 میلیارد ریال برای ساخت مراکز ترک اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمد

اختصاص 1.6 میلیارد ریال برای ساخت مراکز ترک اعتیاد در کهگیلویه و بویراحمدبه گزارش ایرنا، علی محمد احمدی روز شنبه در نشست شورای مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج اظهار داشت: دستگاه‌های اجرایی این استان برای مقابله با آسیب‌های اجتماعی در استان به‌ویژه اعتیاد باید مأموریت ‌گرا باشند و از ارائه گزارش عملکرد و آمار بپرهیزند.
وی افزود: همت برخی مدیران اجرایی کهگیلویه و بویراحمد برای ارائه آمار در نشست‌های استانی و یا به مسئولان کشوری صحیح نیست.
استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: حرکت متولیان امر و مسئولان اجرایی این استان به‌سوی بومی گزینی برنامه‌ها و فعالیت‌ها در زمینه مبارزه با اعتیاد در استان ضروری به نظر می‌رسد.
احمدی عنوان کرد: گاهی اوقات یک اثر هنری جذاب و فاخر می‌تواند برخی خانواده‌ها را از انواع آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد نجات دهد.
وی ابراز داشت: صدا و سیمای مرکز کهگیلویه و بویراحمد به‌جای تهیه برخی برنامه‌های رادیویی و تلویزیونی که ضرورت چندانی نیز ندارند کلیپ‌ها و مستندهایی در مورد پیامدهای منفی اعتیاد پخش کند.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: مراکز ترک اعتیاد DIC مکانی مخصوص برای نگهداری معتادان تزریقی است که امکان ترک اعتیاد در آنها ناچیز خواهد بود.
سید ناصر رضایی اظهار داشت: هدف از ایجاد این مراکز کاهش آسیب‌های اجتماعی ناشی از اعتیاد افراد تزریقی است.
وی افزود: با توجه به اینکه برخی معتادان تزریقی به بیماری‌های خطرناک مانند هپاتیت و یا ایدز مبتلا هستند با مراجعه به این مراکز از امکانات رایگان شامل سرنگ برخوردار می‌شوند تا از شیوع این‌گونه بیماری‌ها جلوگیری شود.
دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ارائه مشاوره، مددکاری و توزیع برخی اقلام بهداشتی مانند سرنگ از دیگر اقدام‌های این‌گونه مراکز در راستای کاهش احتمال انتقال بیماری‌های خطرناک هپاتیت و یا ایدز است.
رضایی عنوان کرد: تاکنون با مشارکت تعدادی از تشکل‌های مردم‌نهاد کهگیلویه و بویراحمد اقدام‌هایی ازجمله برگزاری کارگاه‌های آموزشی درزمینهٔ پیشگیری از شیوع اعتیاد در مناطق مختلف استان انجام شده است.
افزون بر 12 هزار نفر معتاد در کهگیلویه و بویراحمد شناسایی شده که از این تعداد 600 نفر زن است.
خبرنگار: منصور زرگر**انتشار دهنده: سید ولی موسوی نژاد
7535/6110انتهای پیام /*


درباره gohari

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *