خانه / دسته‌بندی نشده / آمار خودکشی در کرمانشاه رو به کاهش است

آمار خودکشی در کرمانشاه رو به کاهش استبه گزارش ایرنا، علیرضا گودرزی پنجشنبه شب در کارگروه اجتماعی که در استانداری کرمانشاه با حضور رییس سازمان بهزیستی برگزار شد، افزود: به منظور کاهش آمار خودکشی طرح های مقابله با افسردگی و درمان های فردی را به صورت جدی دنبال می کنیم.
وی همچنین به موضوع طلاق اشاره کرد و گفت: فرآیند کنترل و کاهش طلاق را در سه مرحله قبل از ازدواج، در حین ازدواج و پس از ازدواج دنبال می کنیم.

** 250 هزار حاشیه نشین در کرمانشاه
وی حاشیه نشینی را یکی دیگر از معضلات اجتماعی کرمانشاه برشمرد و گفت: بیش از 227 هزار نفر فقط در شهر کرمانشاه در 13 محله حاشیه نشین هستند.
به گفته مدیرکل اجتماعی استانداری کرمانشاه، بیش از 250 هزار نفر حاشیه نشین در 792 هکتار بافت حاشیه ای استان سکونت دارند.
گودرزی، عملکرد سپاه نبی اکرم را در زمینه مقابله با معضلات حاشیه نشینی ارزشمند توصیف کرد و گفت: سپاه با کمک وزارت کشور و با استفاده از منابع خود اقدام های ارزشمندی را در مناطق حاشیه ای استان دنبال می کند.
وی همچنین به موضوع ایدز در کرمانشاه اشاره کرد و اظهار داشت: در بحث ایدز به دلیل تلاش های دانشگاه علوم پزشکی، در بحث شناسایی اول هستیم اما این به معنی رتبه نخست استان در این بیماری نیست.
به گفته مدیرکل اجتماعی استانداری کرمانشاه، دانشگاه علوم پزشکی 28 هزار نفر را مورد آزمایش ایدز قرار داده است که از این میان 70 نفر دارای این بیماری شناسایی شده اند.

** کمک روانشناسی بهزیستی به زلزله زدگان
در ادامه این جلسه مدیرکل بهزیستی کرمانشاه نیز به اقدام های روانشناسی انجام شده در مناطق زلزله زده استان اشاره کرد و گفت: بهزیستی پس از زلزله 120 روانشناس را روانه مناطق زلزله زده کرد که آنان تاکنون 2 هزار و 228 مورد مشاوره خانوادگی و هفت هزار و 256 مورد مشاوره گروهی ارائه داده است.
امید قادری، همچنین به معضل اعتیاد در کرمانشاه اشاره کرد و گفت: 800 میلیون تومان به منظور توسعه کمپ ترک اعتیاد ماده 16 استان اختصاص پیدا کرده است.
براساس اعلام وی، سال گذشته 2 هزار و 422 معتاد در کمپ ماده 16 ساماندهی و از این تعداد 321 نفر توانبخشی شدند.
مدیرکل بهزیستی استان کرمانشاه همچنین به موضوع طلاق اشاره کرد و گفت: به زودی با همکاری دستگاه قضایی سامانه مقابله با طلاق را ایجاد خواهیم کرد.
قادری افزود: در سال 96 پنج هزار و 810 مورد پرونده طلاق از دستگاه قضایی به ما ارجاع داده شد که از این میزان به واسطه اقدام های مشاوره ای 25 درصد سازش کردند.

** 800 کودک کار در کرمانشاه
مدیرکل بهزیستی کرمانشاه در بخش دیگری از صحبت های خود به معضل اجتماعی کودکان کار اشاره کرد و گفت: براساس برآوردهای انجام شده بین 700 تا 800 کودک کار در استان فعالیت می کنند که تاکنون 600 نفر از آنان شناسایی شده اند.
قادری با بیان اینکه از سال 87 تاکنون 350 کودک کار و خیابانی ساماندهی شده اند، اظهار داشت: ساماندهی کودکان کار نیاز همکاری تمامی ارگان ها است.
استان کرمانشاه با 2 میلیون نفر جمعیت دارای 32 شهر و 2 هزار و 622 روستا است.
7445/8066انتهای پیام /*


درباره gohari